«Майбутнє митців під загрозою через генеративний ШІ», – CISAC

Джерело: CISAC

У Міжнародній конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC) опублікували дослідження, яке показало економічний вплив штучного інтелекту в музичному та аудіовізуальному секторах. На думку дослідників, ШІ збагатить технологічні компанії, однак він загрожує доходам людей-творців у наступні п’ять років.

“До 2028 року творці музики та аудіовізуальних творів ризикуватимуть втратити до 21-24% своїх доходів”, – пишуть дослідники.

Натомість доходи постачальників Gen AI різко зростуть протягом наступних п’яти років.

За їхньою оцінкою, майбутні доходи постачальників Gen AI зростуть до 4 мільярдів євро річних доходів від музики (з 0,1 млрд євро у 2023 році) та 5 мільярдів євро на аудіовізуальні засоби (з 0,2 млрд євро) до 2028 року.

Дослідженики також прогнозують, що за п’ять років генеративний ШІ становитиме 20% доходів традиційних стримінгових платформ та 60% – музичних бібліотек.

“ШІ може стати інструментом для розкриття нових можливостей, але якщо регуляції будуть слабкими, він завдасть значної шкоди кар’єрам і доходам творців”, – зазначив президент CISAC Юйорн Ульвеус.

  • Учені з Гронінгенського університету в Нідерландах розробили детектор сарказму на основі штучного інтелекту.
  • Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers Центру інновацій МОУ. Зауважується, що такого результату досягають шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.

Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.