«Майбутнє митців під загрозою через генеративний ШІ», – CISAC
Джерело: CISAC
У Міжнародній конфедерації товариств авторів і композиторів (CISAC) опублікували дослідження, яке показало економічний вплив штучного інтелекту в музичному та аудіовізуальному секторах. На думку дослідників, ШІ збагатить технологічні компанії, однак він загрожує доходам людей-творців у наступні п’ять років.
“До 2028 року творці музики та аудіовізуальних творів ризикуватимуть втратити до 21-24% своїх доходів”, – пишуть дослідники.
Натомість доходи постачальників Gen AI різко зростуть протягом наступних п’яти років.
За їхньою оцінкою, майбутні доходи постачальників Gen AI зростуть до 4 мільярдів євро річних доходів від музики (з 0,1 млрд євро у 2023 році) та 5 мільярдів євро на аудіовізуальні засоби (з 0,2 млрд євро) до 2028 року.
Дослідженики також прогнозують, що за п’ять років генеративний ШІ становитиме 20% доходів традиційних стримінгових платформ та 60% – музичних бібліотек.
“ШІ може стати інструментом для розкриття нових можливостей, але якщо регуляції будуть слабкими, він завдасть значної шкоди кар’єрам і доходам творців”, – зазначив президент CISAC Юйорн Ульвеус.
- Учені з Гронінгенського університету в Нідерландах розробили детектор сарказму на основі штучного інтелекту.
- Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers Центру інновацій МОУ. Зауважується, що такого результату досягають шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.
Мати підозрюваного у вбивстві підлітка на фунікулері вдарила журналістку телеканалу “Ми – Україна” Вікторію Дмитренко у суді. Постраждала звернулася до поліції.
Оригінальний склад хеві-метал гурту Black Sabbath вперше за 20 років зіграє разом на концерті.
Близько дев’яти тисяч людей залишили грецький острів Санторіні через сейсмічну активність в Егейському морі.
У Центрі протидії дезінформації попередили про черговий фейк російської пропаганди.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.