Майже 200 співробітників ООН причетні до нападу ХАМАСу: досьє Ізраїлю
Джерело: Reuters
У досьє ізраїльської розвідки, через яке низка країн припинила фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA), містяться дані, що близько 190 його співробітників брали участь у викраденнях і вбивствах під час нападу ХАМАСу на Ізраїль.
Зокрема у документах йдеться, що “близько 190 співробітників UNRWA, серед яких – вчителі, були водночас бойовиками ХАМАСу чи Ісламського джихаду”. Досьє також містить імена та фото 11 із них.
Як розповіли в інформагентстві, серед цих 11 осіб – шкільний психолог, який допоміг своєму сину викрасти жінку під час проникнення бойовиків ХАМАСу на територію Ізраїлю.
Інший – соціальний працівник UNRWA – нібито допомагав перевезти до Гази труп вбитого ізраїльського солдата, а також координував рух автівок, які бойовики використовували для постачання зброї.
Третій палестинець звинувачується в участі у розбої в ізраїльському прикордонному кібуці Беері, десяту частину жителів якого вбили бойовики. Тоді як четверта особа підозрюється у захопленні військової бази у Реїмі. У тій місцевості також проходив фестиваль техномузики, понад 360 учасників якого стали жертвами ХАМАСу.
Варто зауважити, що документ виданню Reuters показало неназване джерело. Воно повідомило, що зібране ізраїльською розвідкою досьє надіслали Сполученим Штатам, які нещодавно зупинили фінансування UNRWA.
Палестинці звинуватили Ізраїль у фальсифікації інформації з метою заплямувати інституцію.
ДОВІДКОВО. 26 січня США зупинили своє фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців після того, як Ізраїль надав через свої служби безпеки докази того, що 12 співробітників UNRWA могли бути причетними до нападів ХАМАСу 7 жовтня.
До Сполучених Штатів долучилися Велика Британія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Фінляндія, Австралія та Канада.
У відповідь на звинувачення в участі декількох своїх співробітників у нападі ХАМАС на Ізраїль, Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав країни продовжити фінансування агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).
- Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна оголосив про припинення фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.