Макрон заявив, що французька підтримка України «не має меж»

Джерело: Le Monde

Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

За даними видання, у четвер вранці, 7 березня, Макрон зустрівся з партійними лідерами, щоб обговорити ситуацію в Україні після його нещодавніх заяв щодо можливості відправлення наземних військ.

Тоді, як зазначається, заяви Макрона викликали ажіотаж серед союзників Франції та різку критику з боку її супротивників.

“Я дуже стурбований позицією Емманюеля Макрона. З того моменту, як ми розглядаємо можливість відправлення французьких військових і солдатів із французької армії, або, принаймні, коли ми робимо цю можливість відомою для такої ядерної держави, як Росія, це безвідповідально і вкрай небезпечно для миру в усьому світі”, – заявив Жордан Барделла, голова Національного об’єднання.

За словами євродепутата, Макрон пояснив лідерам партій, що підтримка України з боку Франції “не має меж”. Це підтвердив і національний секретар Французької комуністичної партії Фаб’єн Руссель.

“Позиція Франції змінилася: більше немає червоних ліній, більше немає обмежень”, – сказав він.

Тоді як генеральна секретарка Європейського екологічного руху “Зелені” Марін Тондельє зазначила, що “оскільки ми маємо справу з Володимиром Путіним, у якого явно немає меж, встановити деякі власні внутрішні межі означає дати йому перевагу”.

“Вкрай тривожно бачити, як президент Франції пояснює людині, яка має ядерну зброю, яка є у нас самих, що ми маємо показати, що у нас немає обмежень”, – прокоментувала вона.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.