Маск розкритикував схвалення допомоги Україні Палатою представників США

Джерело: Ілон Маск/X

Американський винахідник Ілон Маск відреагував на схвалення нового пакету допомоги Україні Палатою представників США, заявивши, що не бачить виходу з протистояння РФ та України. В Офісі президента відповіли Маску.

Зокрема Маск прокоментував публікацію підприємця Девіда Сакса, який поширює проросійські наративи на Заході та виступає за припинення допомоги Україні. Той написав, що виділених Україні грошей вистачить, щоб “окупити рівно половину коштів на літній контрнаступ”.

На це Ілон Маск натякнув, що нібито через подальшу підтримку України “діти помирають в окопах”.

“Мене найбільше турбує те, що не існує стратегії виходу, а є тільки вічна війна, в якій діти помирають в окопах від артилерійських гармат, або кулеметних черг, снайперів, на мінних полях”, – написав він.

Своєю чергою, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зауважив, що коли хтось із глобальних лідерів думок говорить про нібито відсутність стратегії виходу, то “доводиться знову дивуватися дефіциту простої логіки в сучасному світі”.

“Реалістична, об’єктивна “стратегія виходу” є кричущо простою. Агресор беззастережно залишає чужу суверенну територію, і гаряча фаза війни негайно припиняється”, – прокоментував він.

Радник Андрія Єрмака додав, що “чудово розуміє, що інколи прості істини усвідомити надзвичайно важко”, але наголосив, що Росія повинна покинути українську територію, повернути викрадене і відновити верховенство міжнародного права.

“Що в цьому складного? Яку іншу стратегію виходу слід шукати/обговорити? І чи можна щось побудувати лише на несправедливості?” – зазначив Подоляк.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.