Маск розкритикував схвалення допомоги Україні Палатою представників США

Джерело: Ілон Маск/X

Американський винахідник Ілон Маск відреагував на схвалення нового пакету допомоги Україні Палатою представників США, заявивши, що не бачить виходу з протистояння РФ та України. В Офісі президента відповіли Маску.

Зокрема Маск прокоментував публікацію підприємця Девіда Сакса, який поширює проросійські наративи на Заході та виступає за припинення допомоги Україні. Той написав, що виділених Україні грошей вистачить, щоб “окупити рівно половину коштів на літній контрнаступ”.

На це Ілон Маск натякнув, що нібито через подальшу підтримку України “діти помирають в окопах”.

“Мене найбільше турбує те, що не існує стратегії виходу, а є тільки вічна війна, в якій діти помирають в окопах від артилерійських гармат, або кулеметних черг, снайперів, на мінних полях”, – написав він.

Своєю чергою, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зауважив, що коли хтось із глобальних лідерів думок говорить про нібито відсутність стратегії виходу, то “доводиться знову дивуватися дефіциту простої логіки в сучасному світі”.

“Реалістична, об’єктивна “стратегія виходу” є кричущо простою. Агресор беззастережно залишає чужу суверенну територію, і гаряча фаза війни негайно припиняється”, – прокоментував він.

Радник Андрія Єрмака додав, що “чудово розуміє, що інколи прості істини усвідомити надзвичайно важко”, але наголосив, що Росія повинна покинути українську територію, повернути викрадене і відновити верховенство міжнародного права.

“Що в цьому складного? Яку іншу стратегію виходу слід шукати/обговорити? І чи можна щось побудувати лише на несправедливості?” – зазначив Подоляк.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.