МФК планує інвестувати $1,5 мільярда в українську банківську систему, сільське господарство та інфраструктуру
Джерело: Reuters
Міжнародна фінансова корпорація (МФК), одна з п’яти інституцій Групи Світового банку, розглядає можливість інвестувати 1,5 мільярда доларів у банківський, агробізнесовий та інфраструктурний сектори України.
Альфонсо Гарсіа Мора, віцепрезидент МФК (IFC) в Європі, Латинській Америці та Карибському басейні, сказав, що кредитор надав майже 400 мільйонів доларів на підтримку України з початку російського повномасштабного вторгнення.
Кошти підтримали зовнішню торгівлю й ключові галузі агробізнесу та ІТ. Гарсіа Мора зазначив, що ІТ-сектор може стати “революцією в цій країні”, сприяючи відновленню більш інноваційної та диверсифікованої економіки України.
За його словами, МФК зосередиться на секторі агробізнесу, планує підтримувати банківський сектор і розраховує на більш довгострокові проєкти в інфраструктурі.
“Ми визначили, ми вже працюємо над конвеєром на 1,5 мільярда доларів… компаній, в які ми можемо інвестувати. Я хотів би надати ці 1,5 мільярда доларів протягом наступних 12-18 місяців”, – зазначив Гарсіа Мора.
МФК оголосила у п’ятницю, 21 липня, що створює механізм розподілу ризиків на суму 20 мільйонів євро для українських філій OTP Bank і OTP Leasing.
- 20 липня в Національному банку України вирішили вивести з ринку АТ “Сенс Банк”, звернувшись до уряду з пропозицією про його націоналізацію.
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.