Міндовкілля: Для адаптації Миколаївщини до змін клімату потрібно сім років та € 150 млн

Джерело: пресслужба Міндовкілля

Експерти проєкту APENA 3 спільно з Міндовкіллям презентували проєкт Стратегії адаптації до зміни клімату для Миколаївської області. Так, для регіону визначили 172 заходи та розрахували понад 150 мільйонів євро витрат на впровадження заходів адаптації.

Заступниця міністра Вікторія Киреєва наголосила на важливості відбудови  найбільш постраждалих від війни областей, таких як Миколаївщина з урахуванням адаптаційних заходів та зміни клімату.

Дані дослідження свідчать:

  • Температури, які ми фіксуємо зараз, востаннє спостерігалися 125 тисяч років тому. А минулий рік, ймовірно, був найтеплішим за останні 10 тисяч років.
  • Україна потрапила до регіонів нашої планети, де зміна клімату відчувається найгостріше.
  • Миколаївщина є одним із регіонів, які найбільше потерпають від кліматичних змін – посух, росту максимальної температури.

Експерти розробили сценарії до кінця 21 сторіччя – від оптимістичних до зовсім сумних. Для формування цих результатів розглядалося 32 чинники – середні температури, хвилі холоду, морози, сніг, зливи, дощ, екстремальна спека тощо. Усі показники розглядались для трьох періодів – до 2021-2040, 2041-2060 і 2060-2100 року.

Зазначається, що найперспективнішим сектором для Миколаївщини нарівні з рослинництвом є рекреація, подорожі і туризм.

Також Стратегія містить опис горизонтальних та секторальних заходів стійкості та витрат на адаптацію. План заходів та витрат сформований на сім років. Зауважується, що для Миколаївщини визначені 172 заходи і розраховані понад 150 мільйонів євро витрат на впровадження заходів адаптації. Водночас витрати можуть переглядати і коригувати.

Серед заходів, на яких потрібно зосередитися:

  • підтримка регіонів і ОТГ
  • залучення їх до участі в ініціативах, спрямованих на підготовку та адаптацію до зміни клімату
  • інтеграція секторальних заходів в єдину систему,
  • розвиток систем раннього оповіщення про погодні явища
  • створення систем моніторингу
  • створення спеціальних відділів та структур
  • допомога науковим установам.

Проєкт Стратегії передадуть регіональній робочій групі для опрацювання, після чого розпочнеться громадське обговорення. Своєю чергою, експерти напрацюють плани впровадження заходів адаптації.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.