Міненерго і Світовий конгрес українців підписали меморандум про співпрацю для допомоги енергосектору

Джерело: Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України.

Міністерство енергетики України та Світовий конгрес українців домовились про співпрацю для допомоги енергосектору і зміцнення енергосистеми.

Відтак, Міненерго і міжнародна організація “Світовий конгрес українців” уклали меморандум про взаєморозуміння для співпраці щодо реалізації заходів, спрямованих на невідкладне реагування, післявоєнне відновлення та більш сталий, інклюзивний та “зелений” економічний розвиток, що зробить енергетичну систему України стійкішою до екологічних, технічних, соціальних та управлінських ризиків.

Документ підписали міністр енергетики України Герман Галущенко і президент Світового конгресу українців Павло Ґрод під час зустрічі в Києві.

Сторони домовились про співпрацю під час пошуку енергетичного обладнання, необхідного для заміни пошкодженого внаслідок військових дій. Також співпрацюватимуть у вирішенні питань залучення фінансування з державних та приватних джерел для підтримки та відновлення енергомережі.

Передбачено також координувати дії під час оцінювання збитків енергетичної інфраструктури, завданих військовими діями, розроблення дорожньої карти відновлення енергетичного сектору України.

“Сьогодні ми анонсуємо пожертву від американської компанії 1000 сонячних панелей, які ми передамо в Україну від імені СКУ. Ці панелі будуть спрямовані на побудову сонячних електростанцій у лікарнях. Це перша частина початкового пакету допомоги у межах платформи Energize Ukraine”, – зазначив президент Світового конгресу українців Павло Ґрод.

Довідково. Світовий конгрес українців – міжнародна громадська організація, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців у діаспорі, об’єднує українські громади та організації у понад 60 країнах світу та працює на підтримку демократичної, європейської України.

Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.

Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).

У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.

Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.

У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.