Міністр енергетики зустрівся з послом Австрії: обговорили гарантування ядерної безпеки
Джерело: Міністерство енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним і повноважним послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо.
Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю на міжнародному рівні задля гарантування ядерної безпеки. Зокрема йшлося про важливість діяльності робочої групи “Президентська Формула миру: радіаційна та ядерна безпека”, до якої долучена і Австрія.
Герман Галущенко поінформував посла про те, що днями на окупованій росіянами найбільшій у Європі атомній електростанції – Запорізькій АЕС – стався вже восьмий блекаут.
“Це не питання війни Росії проти України, це питання глобальної ядерної безпеки. Росіяни не контролюють ситуацію на станції, і будь-якої миті там може статися ядерна аварія, наслідки якої відчує не тільки Україна і наші сусіди, але й багато інших європейських країн”, – зазначив міністр.
Очільник Міненерго подякував Австрії за виділення 1 млн євро на підтримку діяльності місії МАГАТЕ в Україні, а також чітку позицію та засудження ядерного шантажу, до якого вдається Росія.
Також міністр відзначив важливість допомоги від Австрії – це внесок у 10 млн євро до Фонду підтримки енергетики України, а також енергетичне обладнання.
Загалом з початку війни надійшло 12 вантажів загальною вагою близько 275 тонн.
Під час зустрічі також обговорювалося поглиблення співпраці у відновлюваній енергетиці та розвитку розподіленої генерації.
- Австрія виділить 40 мільйонів євро для підтримки проєктів з реконструкції та відновлення в Україні та Молдові.
- Уряд Австрії вирішив виділити 1 млн євро, аби Міжнародне агентство з атомної енергії в Україні продовжувало працювати.
- Міністерка юстиції Австрії Альма Задіч на Варшавському безпековому форумі запевнила, що країна “повністю підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України”.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.