Міноборони Норвегії створило посаду військового аташе у Києві
Джерело: Forsvarets forum
Міністерство оборони Норвегії створило посаду в офісі аташе з питань оборони в Києві, котра буде сполучною ланкою та сприятиме співпраці між норвезькими та українськими професійними спільнотами й промисловістю в галузі оборонних інновацій та промислового розвитку, повідомив міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам.
Посадовець відповідатиме за зв’язок та співпрацю між норвезькими й українськими науковцями та промисловістю у галузі оборонних інновацій і промислового розвитку.
Міністр пояснив, що для задоволення величезних потреб України необхідні значні інвестиції та участь приватного сектора.
Він нагадав, що раніше Данія анонсувала створення у Києві хабу для датсько-українського оборонно-промислового співробітництва. Хаб буде частиною посольства Данії в Україні.
Тож нині кілька політиків з опозиційних партій у Стортингу хочуть, щоб Норвегія розглянула можливість зробити те саме.
Хоча Норвегія не анонсувала подібний хаб, Грам вважає, що є потреба в тому, щоб норвезькі компанії інвестували в Україну.
Норвезькі компанії хочуть поділитися знаннями, досвідом і рішеннями як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, – пояснив міністр оборони.
Грам також наголосив, що у довгостроковій перспективі для норвезьких компаній може стати актуальним налагодження виробництва в Україні.
Додамо раніше Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки.
- Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
- Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр країни, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.
- Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.