Міноборони США оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування

Джерело: пресслужба Міністерства оборони США

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

“Зараз ми перебуваємо у світі, де ми стикаємося з кількома ядерними конкурентами, декількома державами, які розвивають, диверсифікують і модернізують свої ядерні арсенали, а також, на жаль, віддають пріоритет ролі, яку ядерна зброя відіграє у своїх стратегіях національної безпеки”, — сказав Річард К. Джонсон, заступник помічника міністра оборони з ядерної політики та політики протидії зброї масового знищення.

Він додав, що основна логіка ядерного стримування залишається здоровою. Крім того, США залишаються відданими безпечному, надійному ядерному стримуванню.

Однак програма ядерної модернізації, хоча й необхідна, може бути недостатньою для просування вперед, додав він.

За словами Джонсона, Міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування та гнучкості, а також для зменшення ризику для програми ядерної модернізації департаменту. 

До них відносяться гравітаційна бомба B61-13, яка доставляється літаками, а також підвищена готовність підводних човнів класу “Огайо” з ядерним озброєнням і двигуном, сказав він. 

Національне управління ядерної безпеки Міністерства енергетики США вироблятиме B61-13, який є сучасним варіантом B61. 

15 листопада департамент подав до Конгресу звіт 791, в якому описується стратегія ядерної зайнятості США. 

У звіті зазначено, що США: 

  • Вимагає інтеграції неядерних можливостей, де це можливо, для підтримки місії ядерного стримування. 
  • Підкреслює важливість управління ескалацією в плануванні США для реагування на обмежену ядерну атаку або неядерну стратегічну атаку з великими наслідками. 
  • Забезпечує глибші консультації, координацію та спільне планування з союзниками та партнерами з метою зміцнення розширених зобов’язань США щодо стримування.  

Грант Шнайдер, заступник директора зі стратегічної стабільності Об’єднаного штабу, який також виступив, сказав, що іншою частиною звіту є значна інтелектуальна та аналітична робота, необхідна для визначення ряду сценаріїв і стратегічних обставин, з якими США можуть зіткнутися разом зі своїми союзниками. переходячи в 2030-ті роки.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.