Міноборони замовило 7 тисяч обкладинок за 20 млн грн: одна папка коштує близько 2,9 тис грн

Джерело: ProZorro

Міністерство оборони України замовило 7 тисяч обкладинок за 20 млн 376 тисяч 954 гривні. Грубо кажучи, одна обкладинка могла коштувати близько 2,9 тисячі гривень, але в результаті сума дійшла до близько 300 гривень за штуку.

У замовленні зазначено, що це обкладинки “особової справи осіб молодшого і старшого офіцерського складу, а також осіб рядового, сержантського і старшинського складу”. Тендер оприлюднили 20 жовтні, а 31 числа був кінцевий строк подання пропозицій.

Учасників було двоє — КП “ЖККГВ “Полісся” ЖОР” та ПрАТ Київська поліграфічна фабрика “ЗОРЯ”. У першому випадку було запропоновано 1 млн 260 тис. гривень, а у другому — 2 млн 457 тисяч гривень. У такий спосіб одна папка може коштувати близько 350 гривень.

Фото: ProZorro

На сайті тендеру вже зазначено про намір укласти договір.

ОНОВЛЕНО: 

Пресслужба Міноборони спростувала інформацію, підтвердивши хибність підрахунків, оскільки 7 тисяч папок – це лише один із чотирьох лотів:

“Загальна очікувана вартість тендеру – понад 20 мільйонів гривень. Втім окремі користувачі, поділили цю суму на кількість одиниць лише в першому лоті – 7 тисяч. Кількість обкладинок у лотах №2, №3 та №4 не врахували. Так і виникла неправдива ціна по 3 тисячі гривень за штуку”.

Загалом Міноборони планувало закупити понад 58 тисяч папок. Середня очікувана вартість обкладинки становила 351 гривню.

Блогер і військовослужбовець Сергій Місюра в коментарях пояснив стосовно цін на папки та необхідності їхньої закупівлі. За його словами, часто Міністерству оборони потрібні специфічні папки зі специфічними тисненнями, зокрема, для підпису міжнародних контрактів або меморандумів. Звичайні канцелярські папки на шнурках не підходять для такого завдання.

8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.

8 травня речник Державного департаменту США Метью Міллер повідомив про підготовку нових пакетів військової допомоги Україні, що забезпечить колишній рівень постачання озброєння.

У квітні міноборони РФ отримало чергову партію нових винищувачів Су-35С. Передали літаки на заводському аеродромі у Комсомольську-на-Амурі, що входить до складу Об’єднаної авіабудівної корпорації.

Станом на 8 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав Німеччину припинити фінансувати українських чоловіків призовного віку, що перебувають у країні, і натомість переорієнтувати передбачені кошти українській армії.