За цей рік міноборони РФ отримало вже другу партію винищувачів Су-35С – росЗМІ

Джерело: росЗМІ

У квітні міноборони РФ отримало чергову партію нових винищувачів Су-35С. Передали літаки на заводському аеродромі у Комсомольську-на-Амурі, що входить до складу Об’єднаної авіабудівної корпорації.

У повідомленні заявили, що винищувачі нового покоління Су-35С “пройшли цикл наземних та льотних випробувань у різних робочих режимах” та здійснили переліт “до місця базування”.

Зазначається, що це вже друга партія багатоцільових винищувачів Су-35С у цьому році. У компанії повідомили, що мають намір “пришвидшити виробництво”, через що нові літаки зможуть передавати “кожні два місяці”.

Будівництво літаків відбувається в межах державного оборонного замовлення, яке виконує Об’єднана авіабудівна корпорація РФ з 2019 року.

Зауважимо, за більш ніж два роки повномасштабної війни проти України Росія втратила близько 10% своїх літаків, повідомив верховний командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.

Генерал Каволі оприлюднив дані на засіданні військового комітету Палати представників США. Зауважується, що інформація свідчить: Москва втрачає літаки у 20 разів швидше, ніж може їх замінити. Однак, РФ не втратила потенціал у деяких сферах, включаючи стратегічні сили, космічні можливості та авіацію дальнього радіуса дії, зазначив генерал.

Згідно з даними Генштабу ЗСУ, з лютого 2022 року Росія втратила 347 літаків і ще 325 гелікоптерів. Тоді як станом на 15 квітня втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 455 тисяч осіб.

Зауважимо, у Міноборони підтвердили, що Сили оборони України збили десять російських військових літаків у період із 17 по 27 лютого.

Водночас загалом протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.

Відповідно до даних аналітиків UA War Infographics, у 2023 році військовослужбовці Збройних сил України вполювали 45 російських бойових літаків.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.