Укроборонпром переходить до виготовлення мін натівського калібру 60 мм – гендиректор

Джерело: пресслужба “Укроборонпром”

Генеральний директор Акціонерного товариства “Українська оборонна промисловість” Герман Сметанін, під час Форуму оборонних індустрій Україна-ЄС у Брюсселі, розповів про спроможності української оборонки, її фінансування та шляхи співпраці з європейськими зброярами.

Сметанін зауважив, що підприємства Товариства не лише налагодили та масштабують серійне виробництво артилерійських снарядів, а також мінометних мін радянських калібрів, але й поступово переходять до виготовлення боєприпасів калібрів НАТО – 60-мм мінометних мін.

Він додав, що завдяки роботі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України вдалося залучити значний обсяг українських коштів для масштабування виготовлення продукції, зокрема боєприпасів. Проте українські спроможності приблизно втричі вищі наявного рівня фінансування, тому потрібно якомога більше “довгих” контрактів.

Ми знаємо орієнтовний обсяг виробництва боєприпасів на російських підприємствах і на підприємствах їх партнерів. Розуміємо, що наших власних потужностей навіть з великим зростанням виробництва недостатньо, щоб вести війну на паритетних умовах. Тому завдання підприємств Укроборонпрому та союзників України – забезпечити наші Сили оборони достатньою кількістю боєприпасів для визволення тимчасово окупованих територій, – зазначив очільник Товариства.

Зауважимо, українські збройові заводи зіштовхуються з низкою проблем — від того, що не встигають за мінливими потребами командирів на полі бою, до власної вразливості перед ударами далекобійних російських ракет. Також з початку війни уряд намагався стати більш ефективним, зокрема, зробивши процес укладання контрактів більш прозорим. Та посадовці кажуть, що країна має пройти довгий шлях.

Водночас попри виклики, однією з історій успіху є українська індустрія безпілотних літальних апаратів. зазначається, що морські дрони українського виробництва виявилися ефективною зброєю проти російського флоту у Чорному морі.

За словами Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, нині в Україні функціонують близько 200 компаній, які займаються розробкою безпілотників, і обсяги виробництва стрімко зросли. За його твердження, у грудні здійснено у 50 разів більше постачань, ніж роком раніше.

Також міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.

Довідка. Понад 400 представників європейських інституцій, урядів, європейського та українського ОПК зібралися у столиці Бельгії, щоб обговорити зміцнення україно-європейського партнерства в оборонній сфері та допомогу за пріоритетними напрямками – ППО, боєприпаси, ракети та безпілотники. Зокрема у заході взяли участь команди Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості на чолі з Міністром Олександром Камишіним і АТ “УОП” та його підприємств.

19 травня війська РФ вдарили по передмістю Харкова за тактикою “повторного удару”. Внаслідок ворожої атаки загинуло шість осіб. Прокурори та слідчі поліції вживають заходів для документування воєнних злочинів, вчинених російськими військовими, розпочато провадження.

Українська асоціація відновлювальної енергетики (УВЕА) наголошує на необхідності рішучих кроків від уряду для розв’язання кризи в енергетичному секторі. Вони сказали про допомогу у подоланні боргових зобов’язань, сприянні відновлення та розвитку генераційних потужностей.

Після тимчасового “затишшя”, яке спостерігалося з ранку 19 травня на Харківському напрямку, російські військові знову активізувалися. Напередодні оборонні позиції Збройних Сил України зазнали нападів ворожих сил не менше, ніж сім разів.

Українські військові розповіли про те, як їх таємно передислокували для захисту кордону з Росією за кілька днів до початку нового вторгнення.

Велика Британія висловила занепокоєння через зростаючий альянс між Росією та Китаєм, назвавши його загрозою для західних країн. Уряд закликав європейські держави збільшити допомогу Україні летальними засобами.