Сили оборони знищили російський морський тральщик проєкту 266-М «Ковровец»

Джерело: Військово-Морські Сили ЗС України у Telegram 

У ніч на 19 травня Сили оборони України знищили російський тральщик ЧФ РФ проєкту 266-М “Ковровец”.

“Сьогодні вночі Силами оборони України знищено морський тральщик ЧФ РФ проєкту 266-М “Ковровец”. Військово-Морські Сили ЗС України разом з побратимами продовжують наближати нас до Перемоги”, — йдеться у дописі.

Довідка. “Ковровець” — це морський тральник проєкту 266М, призначений для проведення тралів за кораблями та суднами, розвідувального та контрольного тралення, а також для прокладання коридорів у мінних полях та участі у мінному розміновуванні.

Він був включений до складу радянського флоту в 1974 році під назвою “Курський комсомолець”, перейменований на “Наводчик” у 1992 році, а в 1999 році отримав свою нинішню назву.

“Ковровець” активно брав участь у різноманітних операціях, включаючи дії в Атлантиці, Перській затоці та патрулювання берегів Сирії. Зокрема, він приєднався до складу Середземноморського флоту РФ у 2016-2017 роках.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.