Мінстерка фінансів США застерегла банки Китаю від допомоги військовому потенціалу РФ
Джерело: The Guardian
8 квітня міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, після чотирьох днів переговорів з Китаєм, що вона попередила китайські банки та експортерів країни про наслідки допомоги військовому потенціалу Росії.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров прибув до Пекіна 8 квітня, наголосивши на тісних дипломатичних зв’язках між двома країнами. Раніше стало відомо, що міністри зокрема “обговорять війну в Україні”.
Я акцентувала, що компанії, зокрема в КНР, не повинні надавати матеріальну підтримку війні Росії, і що вони зазнають значних наслідків, якщо це зроблять. І я наголосила, що будь-які банки, які сприяють великим транзакціям, що направляють товари військового призначення або подвійного призначення на російську оборонно-промислову базу, наражаються на ризик санкцій США, – зазначила Єллен.
Раніше речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що США та ЄС начебто “безпрецедентно” тиснуть на Китай, аби він став жорсткішим щодо Росії. У такий спосіб Пєсков прокоментував відмову деяких китайських банків приймати платежі з Росії.
Ще у січні деякі бізнесмени з РФ повідомили про проблеми к розрахунках із банками КНР. США раніше попереджали банки Туреччини та Китаю про санкції за сприяння торгівлі з РФ. Російська пропагандистська газета “Известия” з посиланням на свої джерела повідомила, що китайські банки Ping An Bank та Bank of Ningbo припинили опрацювання платіжок з РФ у китайській валюті. У виданні також зазначили, що DBS Bank, Great Wall West China Bank та China Zheshang Bank запровадили певні обмеження щодо банківських операцій з Росією.
За словами Пєскова, ситуація з банками Китаю викликала деякі проблеми.
Нещодавно США попередили, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Нафтопереробні підприємства Індії будуть отримувати більше нафти зі США після того, як через посилення санкцій проти РФ довелось шукати нові джерела постачання.
- Сполучені Штати Америки та Туреччина узгодили нову схему дотримання вторинних санкцій, під які підпадають турецькі компанії, що співпрацюють з РФ.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.