Мін’юст США позивається проти компанії Маска через дискримінацію переселенців – The Independent

Джерело: The Independent

Міністерство юстиції США подало позов до суду проти SpaceX Ілона Маска через те, що компанія дискримінувала біженців при наймі на роботу.

У позові йдеться, що з вересня 2018 року по травень 2022 року SpaceX регулярно відмовляла біженцям у прийманні заяви на працевлаштування, порушуючи Закон про імміграцію та громадянство.

Протягом кількох років в оголошеннях про роботу та публічних заявах SpaceX стверджувала, що нібито може наймати лише громадян США та власників “зелених карт”.

Натомість, згідно з позовом, закони про експортний контроль США забороняють такі обмеження найму. При цьому закони дозволяють таким компаніям, як SpaceX, наймати шукачів притулку та біженців на ті самі посади, що й громадян США та законних постійних жителів країни.

“Наше розслідування встановило, що SpaceX застосовувала заборону на найм незалежно від кваліфікації, порушуючи федеральний закон”, – прокоментувала помічниця генерального прокурора Крістен Кларк.

ДОВІДКОВО. Раніше високопосадовці компанії SpaceX не лише перешкоджали працевлаштуванню переселенців, а й публічно заявляли, що нібито не можуть запропонувати таким людям роботу, оскільки ракети, якими займається компанія, “вважаються передовою технологією у світі зброї”.

Васник SpaceX Ілон Маск писав про це на своїй сторінці в Twitter і неодноразово заявляв на публічних заходах. Проте обмеження щодо працевлаштування розповсюджувалися і на допоміжні професії, зокрема на кухарів, зварювальників, кранівників, посудомийників тощо.

У 2020 році урядовий відділ прав іммігрантів і працівників почав розслідування того, чи SpaceX дискримінує потенційних працівників. Зрештою на проблему звернуло увагу Міністерство юстиції США.

СБУ спільно з Нацполіцією затримали двох агентів спецслужб РФ, які підірвали вибухівку поряд з будівлею ТЦК у Житомирській області.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.

За повідомленням розвідки Південної Кореї, перший солдат КНДР, якого ЗСУ взяли у полон на Курщині, помер унаслідок ускладнення ран.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.

Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в.о. президента країни, прем’єр-міністра Хана Док Су.