Між Швецією та Естонією пошкоджено кабель зв’язку: триває розслідування

Джерело: Expressen

17 жовтня міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін повідомив про виявлення пошкодження телекомунікаційного кабелю на дні Балтійського моря, прокладеного до Естонії.

Пошкодження виявили на території Естонії, приблизно за 50 кілометрів від острова Гіюмаа.

Ми не можемо оцінити, що спричинило шкоду, – зазначив міністр.

Карл-Оскар Болін зауважив, що інцидент, схоже, стався в той самий час, коли 8 жовтня було пошкоджено підводний газопровід і телекомунікаційний кабель, що з’єднує Фінляндію та Естонію.

За даними зовнішньополітичного джерела, керівництво Фінляндії підозрює, що Росія безпосередньо причетна до пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією.

У ніч на 8 жовтня влада Фінляндії виявила пошкодження газопроводу Baltic Connector. Також зафіксували несправність у кабелі зв’язку між країнами. Газопровід може вийти з ладу на кілька місяців.

Фінський президент Саулі Нііністьо раніше зауважив, що пошкодження інфраструктури сприйнято досить серйозно. Політичне керівництво детальне поінформували про ситуацію.

Він також зазначив, що пошкодження газопроводу та кабелю спричинені “зовнішніми діями”.

Джерело: Eurogamer  Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє…

Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.

Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.

Королівські родини різних країн традиційно володіють багатствами, розміри яких вражають. Від палаців з сотнями кімнат до розкішних автопарків і ювелірних прикрас, їхні витрати сягають небачених масштабів.

Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.