«Міжнародне право працює»: Бербок прокоментувала скасування поїздки Путіна на саміт БРІКС

Джерело: Tagesschau

Під час візиту до хімічної компанії BASF в Людвігсгафені міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, коментуючи скасування візиту російського лідера Володимира Путіна до Південно-Африканської Республіки на саміт БРІКС, зауважила, що “міжнародне кримінальне право працює”.

За словами Бербок, скасування очільником Кремля поїздки до ПАР доводить, що міжнародне право є дієвим.

“Це дає зрозуміти, що міжнародне кримінальне право є ефективним”, – сказала глава відомства.

При цьому вона додала, що це також демонструє, “що ті, хто здійснює масові порушення міжнародного права, не можуть просто подорожувати світом, як раніше”.

Як повідомляли Букви, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса офіційно заявив, що президент РФ Володимир Путін не приїде особисто на саміт БРІКС до ПАР, де його могли арештувати за ордером Міжнародного кримінального суду.

Водночас Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС, запланованого на наступний місяць, обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну, оскільки Південна Африка просуває континентальну ініціативу щодо необхідності припинення війни.

ДОВІДКОВО. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР – мають зустрітися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінування США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

  • The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
  • Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса попросив дозволу в Міжнародного кримінального суду не арештовувати російського президента Володимира Путіна, оскільки вважає, що це “означало б оголошення війни”.
  • 11 липня Сиріл Рамафоса заявив, що наступного місяця саміт БРІКС, на який отримав запрошення президент РФ Володимир Путін, відбудеться, попри ордер Міжнародного кримінального суду на арешт очільника Кремля.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.