«Міжнародне право працює»: Бербок прокоментувала скасування поїздки Путіна на саміт БРІКС

Джерело: Tagesschau

Під час візиту до хімічної компанії BASF в Людвігсгафені міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, коментуючи скасування візиту російського лідера Володимира Путіна до Південно-Африканської Республіки на саміт БРІКС, зауважила, що “міжнародне кримінальне право працює”.

За словами Бербок, скасування очільником Кремля поїздки до ПАР доводить, що міжнародне право є дієвим.

“Це дає зрозуміти, що міжнародне кримінальне право є ефективним”, – сказала глава відомства.

При цьому вона додала, що це також демонструє, “що ті, хто здійснює масові порушення міжнародного права, не можуть просто подорожувати світом, як раніше”.

Як повідомляли Букви, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса офіційно заявив, що президент РФ Володимир Путін не приїде особисто на саміт БРІКС до ПАР, де його могли арештувати за ордером Міжнародного кримінального суду.

Водночас Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС, запланованого на наступний місяць, обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну, оскільки Південна Африка просуває континентальну ініціативу щодо необхідності припинення війни.

ДОВІДКОВО. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР – мають зустрітися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінування США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

  • The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
  • Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса попросив дозволу в Міжнародного кримінального суду не арештовувати російського президента Володимира Путіна, оскільки вважає, що це “означало б оголошення війни”.
  • 11 липня Сиріл Рамафоса заявив, що наступного місяця саміт БРІКС, на який отримав запрошення президент РФ Володимир Путін, відбудеться, попри ордер Міжнародного кримінального суду на арешт очільника Кремля.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.