МОЗ України підвищило відсоток виконання угоди про асоціацію з ЄС до 75%
Джерело: МОЗ
Міністерство охорони здоров’я України підвищило відсоток виконання угоди про асоціацію з Європейським Союзом до 75%.
Інформаційно-аналітична система моніторингу виконання угоди про асоціацію “Пульс Угоди” переглянула статус виконання зобовʼязань у сфері охорони здоров’я. Тепер він становить 75%.
Тобто за другий квартал 2023 року МОЗ вдалося його підвищити на 4%. Загалом за 6 місяців цього року прогрес виконання зобов’язань за угодою про асоціацію з ЄС у сфері охорони здоров’я становить 9%.
У другому кварталі 2023 року було завершено роботу над низкою євроінтеграційних нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я. Зокрема, в регулюванні соціальної політики та трудових відносин, санітарних і фітосанітарних заходів, а також у секторі громадського здоров’я.
Загалом за період квітень – червень було завершено роботу над 8 євроінтеграційними наказами МОЗ, що впроваджують:
- максимально допустимі рівні залишків пестицидів у харчових продуктах і кормах рослинного та тваринного походження відповідно до стандартів ЄС (наказ МОЗ №625 від 04.04.2023);
- державні санітарні норми та правила щодо безпеки і захисту працівників від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що його містять (наказ МОЗ №1013 від 05.06.2023);
- порядок оцінки рівня небезпеки впливу біологічних агентів на працівників та єдиний перелік біологічних агентів, які становлять або можуть становити небезпеку для здоров’я людини (наказ МОЗ №365 від 22.02.2023);
- спеціальні захисні заходи у виробничих процесах, лабораторіях і приміщеннях для утримання тварин (наказ МОЗ №186 від 31.01.2023);
- граничні та робочі значення шумового впливу на робочому місці (наказ МОЗ №540 від 23.03.2023);
- порядок проведення оцінки рівня небезпеки шумового впливу на працівника та дії роботодавців у разі виявлення небезпеки шумового впливу на працівників (наказ МОЗ №572 від 28.03.2023);
- вимоги безпеки та гігієни ручного переміщення вантажів (наказ МОЗ №1191 від 30.06.2023);
- удосконалення до порядку контролю за дотриманням показників безпеки та якості донорської крові та її компонентів (наказ МОЗ №818 від 02.05.2023).
“Україна має всі шанси стати членом ЄС до 2027 року. Результати селф-скринінгу показали, що для цього наша держава має імплементувати до національного законодавства близько 3 000 актів права ЄС. У сфері охорони здоров’я — це понад 300 регламентів та директив. Це реально, просто ми маємо бути готові до серйозного марафону”, — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.
- Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 8223, який впроваджує нові стандарти захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання, відповідно до стандартів Європейського Союзу.
- Україна посилить відповідальність щодо використання фінансових ресурсів, які надає Європейський Союз.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.
Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.