Мутація COVID-19 може бути спричинена поведінкою людини – вчені
Джерело: Newsweek
Результати дослідження Нагойського університету Японії показали, що поведінка людини могла вплинути на появу і еволюцію нових штамів COVID-19.
За словами науковців, віруси еволюціонують і ті, у кого є переваги виживання – наприклад, здатність ухилятися від імунітету – стають домінуючим штамом в генофонді. Одним з еволюційних компромісів, який повинні враховувати віруси, є вірусне навантаження.
Як пояснили вчені, вірусне навантаження – це кількість вірусу в кожному мілілітрі рідини організму інфікованої людини. Більш високе вірусне навантаження означає, що вірус буде легше передаватися іншим. Утім, якщо вірусне навантаження стає занадто високим, люди можуть стати занадто хворими, щоб передати інфекцію. Тому вірусу необхідно знайти ідеальну середину, яка дозволить йому добре передаватися, не вбиваючи свого носія.
Команді з Університету Нагої вдалося встановити, що варіанти SARS-CoV-2, які були найбільш успішними в поширенні, мали більш ранній і більш високий пік вірусного навантаження з більш короткою тривалістю зараження. Водночас вони розвивалися швидше всередині людини і призводили до збільшення частки безсимптомних інфекцій.
Так, команда, очолювана Сінго Івамі, припустила, що ці еволюційні зміни стали корисними для вірусу внаслідок поведінки людини, яка хотіла обмежити передачу.
Окрім того, експерти зауважили, що як тільки людина дізнається, що захворіла (зазвичай після того, як почали проявлятися симптоми), вона, як правило, самоізолюється на деякий час. Однак, якби вірус зміг уникнути виявлення, тобто не викликати ніяких симптомів – носій ніколи б не дізнався, що інфікований, і вільно поширював би інфекцію.
“Наше дослідження показало, що поведінка людини також може сприяти еволюції вірусу більш складним чином, що вказує на необхідність переоцінки еволюції вірусу”, – пояснив Івамі.
- Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.
- Згідно з результатами дослідження, лихоманка, озноб, втома і головний біль після вакцини проти COVID-19 можуть бути ознаками активного вироблення антитіл.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
Молдова отримає обладнання для захисту від російських дронів за підтримки Європейського Союзу. Про це заявила президент Мая Санду під час спільної пресконференції з віцепрезиденткою Європейської комісії Каєю Каллас.
Внаслідок атаки РФ на Павлоград загинув шахтар ДТЕК та його 15-річна донька.
На Черкащині перед судом постануть фігуранти справи про розкрадання 2 млн грн на ремонті дороги. Серед фігурантів – один із заступників начальника служби автомобільних доріг області та директор підрядної організації. Кошти на капітальний ремонт автошляху державного значення виділялися в межах урядової програми “Велике будівництво”.
Центр протидії дезінформації попереджає про шахрайську схему, за якою зловмисники намагаються отримати доступ до рахунків клієнтів ПриватБанку.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в ракеті, якою Росія завдала удару по Києву 24 квітня, виявлено щонайменше 116 іноземних компонентів.