МВС відсторонило 6 високопосадовців Нацгвардії. До цього медіа писали про обшуки
Міністерство внутрішніх справ відсторонило від посад 6 посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії.
МВС призначило службове розслідування й запевняє, що надається повне сприяння слідству. Разом з тим, деталей справи не повідомляють.
Незадовго до цього видання ZN.UA писало про обшуки, посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах.
За даними медіа, детективи НАБУ прийшли з обшуками додому до:
- командувача Нацгвардії бригадного генерала Олександра Півненка;
- директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Сергія Гриценка;
- директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Миколи Модлінського;
- заступника директора Департаменту логістики — начальника управління автомобільної та бронетанкової техніки ГУ НГУ полковника Олександра Калатинця;
- начальника управління розквартирування і капбудівництва полковника Дениса Ганаза;
- начальника Центральної бази виробничо-технологічної комплектації НГУ полковника Володимира Федоровського.
Обшуки провели й в службових приміщеннях Центральної бази забезпечення ГУ НГУ.
Як вказує видання, це відбувається в межах справи, відкритої за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
- ч. 3 ст. 209 — легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;
- ч. 3 та ч. 4 ст. 368 — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
За даними слідства, фігуранти нібито могли отримати 190 млн гривень хабаря за сприяння укладання договорів та визнання переможцями конкретних підприємців під час закупівлі товарів, робіт та послуг, замовником яких була Центральна база виробничо-технологічної комплектації Нацгвардії. Йдеться про отримання автівки Toyota RAV-4 2023 року та нежитлове приміщення у понад 70 м² в Києві.
Окрім того, обшуки у Гриценка, Калатинця, а також заступника командувача НГУ бригадного генерала Олександра Білоуса, відбуваються за ще однією справою, відкритою за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 209 ККУ. У цьому випадку посадовці могли розтратити 199 млн гривень під час закупівлі гусеничних бронетранспортерів за завищеними цінами.
- Служба безпеки затримала керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині, яке поставило до Збройних сил України 120 тисяч бракованих мінометних снарядів.
- Народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк повідомив, що Міноборони України направляє 78 мільярдів гривень на закупівлю боєприпасів для Держприкордонслужби польській фірмі-посередниці, що опинялася раніше в центрі скандалу.
- Керівник першого головного підрозділу детективів НАБУ Олександр Абакумов повідомив, що колишній міністр оборони Олексій Резніков наразі не перебуває в статусі підозрюваного чи свідка у справі про розкрадання державних коштів на закупівлях харчових продуктів для ЗСУ.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.