МВС: Загинуло 289 осіб внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах
Джерело: Ігор Клименко в інтервʼю “interfax-Україна”
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах загалом загинуло 289 осіб, зокрема 15 дітей.
Клименко зауважив, що у зоні найбільшого ризику – деокуповані території та райони, наближені до лінії фронту.
Це і селяни, які намагаються обробити поля, не дочекавшись офіційного дозволу від влади, і ті, хто просто ігнорує всі заборони і ходить на небезпечні ділянки збирати гриби, наприклад, чи просто прогулятися.
Є й такі, кого згубила цікавість. Вони знаходять міну чи якийсь боєприпас і намагаються його розібрати – просто на місці, або ж несуть додому. Навіщо – питання відкрите. Але за цю незрозумілу цікавість люди платять як здоров’ям, так і життям, – зазначив міністр.
Він додав, що для дітей МВС запустило разом із UNICEF мобільні класи безпеки: спеціалізовані автомобілі, оснащені цікавим візуалом про основні правила безпеки. Навчені поліціянти та рятувальники проводять заняття для дітей, розповідають не лише про мінну безпеку, а й про булінг, домашнє насильство, правила дорожнього руху тощо.
Клименко зазначив, що 15 таких мобільних класів працює, вже більш як 55 тисяч дітей відвідали заняття. Крім мобільних, є ще й стаціонарні класи безпеки, які діють безпосередньо у школах.
Своєю чергою, у ДСНС закликали памʼятати, що всюди, де ступав ворог, “не можна торкатися покинутих предметів”. Оскільки навіть звичні речі можуть приховувати небезпеку (наприклад, подарункові пакунки та дитячі іграшки).
Громадян просять повідомляти про небезпечні знахідки на 101 чи 102.
У разі необхідності попередьте про небезпеку перехожих та відійдіть від підозрілого предмета на безпечну відстань, – додали у ДСНС.
Раніше Ігор Клименко повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ станом на зараз близько 25% території України забруднено мінами та вибухонебезпечними предметами.
- Литва вирішила створити Коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
- В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.