«Ми боремось за вас»: воїни-розвідники звернулися до українських дітей, яких викрала РФ
Джерело: ГУР МОУ
Сьогодні, 1 червня, у День захисту дітей, українські воїни-розвідники звернулися до дітей, яких викрала Росія.
“Діти України! Заради вас ми подолаємо вогонь і воду, пройдемо усі кола випробувань, аби врешті тихо і твердо промовити вам: “Вітаємо вдома”.
Знаємо ― важко, але хай любов до України, до своєї землі, рідних і друзів робить вас сильнішими.
Україна бореться за вас. Ми боремось за вас. Щодня і щогодини. Знайте – ви ніколи не залишитесь на самоті”, – звернулися воїни-розвідники.
А також наголосили, що викрадачі з Москви прагнуть стерти дітям пам’ять про українське дитинство, і тому закликали проганяти зневіру якомога далі від серця та чинити опір забуттю.
“Будьте кмітливими і вірте ― ми неодмінно зустрінемось!”, – звернулись до дітей воїни-розвідники.
Додамо, що за даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.
Наразі в реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, містяться дані про понад 2 тисячі українських дітей.
Зокрема, внаслідок повномасштабної війни майже 550 дітей загинули, близько 1350 – зазнали поранень. Ще більш як 19 500 – були примусово депортовані до РФ.
У МВС зауважили, що масштаби воєнних злочинів окупантів можуть бути значно більшими, адже поки неможливо оцінити ситуацію на тимчасово окупованих територіях.
- Станом на сьогодні 2 021 дитина вважається зниклою безвісти внаслідок повномасштабної війни Росії проти України.
- Кабмін ухвалив постанову “Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України”.
- Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.
- Україна передала Катару список з іменами 561 дитини, яких окупанти незаконно вивезли до Росії. Він вже опрацьовується російською стороною.
- 29 травня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Аргентина доєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.