«Ми не бачили ознак того, що в літаку була велика кількість людей» – Лубінець про Іл-76
Джерело: Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону “Єдині новини”
Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.
Він додав, що якби в Росії були якісь докази цієї інформації, то “вони б це вже використали”.
“Не можу сказати стверджено, що там дійсно були військовополонені. Ну знову ж таки, по тому аналізу, фото, відео, яке ми побачили, якщо там би були тіла, я не є експерт, але, на мій погляд, якщо б там у росіян були хоч якісь фото, відео, які вони могли б показати, що там знаходились наші військовополонені, вони б це вже використали”, – сказав Лубінець.
Омбудсмен також зазначив, що “ми не бачили жодних ознак того, що в літаку була така велика кількість людей”, незалежно “громадян України чи не громадян України”.
“Я вчора дивився, дехто з експертів показували навіть мапи, що цей літак вже приземлився, загрузився чимось іншим і він відлітав, то в нього був зворотний напрямок польоту від цього аеродрому”, – додав він.
Лубінець наголосив, що “в цьому повинні розбиратися експерти” й, на його думку, це повинні бути міжнародні експерти, які “можуть чітко сказати, що там насправді відбулось”.
Довідково: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.
- У четвер, 25 січня, Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання для обговорення збиття російського літака Іл-76.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.