«Ми не відправимо в Україну жодного снаряда», – прем’єр-міністр Словаччини

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив для близько 300 прихильників на політичному мітингу минулого тижня в словацькому містечку Бановце-над-Бебравоу напередодні виборів 30 вересня.

“Ми мирна країна. Ми не відправимо в Україну жодного снаряда”.

Якби він виконав свої слова, це означало б кардинальні зміни для Словаччини, яка досі була вірним союзником України у її війні проти Росії. Країна постачала зброю та запропонувала потужну політичну підтримку Україні в рамках Європейського Союзу та НАТО.

“Їм все одно доведеться сісти й знайти угоду. Росія ніколи не піде з Криму, ніколи не піде з територій, які вона контролює”, — сказав Фіцо.

Він розкритикував санкції проти Росії, закликав до зближення з Росією після закінчення війни та пообіцяв накласти вето на членство України в НАТО, якщо така можливість виникне.

Під час виступу Фіцо сказав, що війна “почалася у 2014 році, коли українські нацисти та фашисти почали вбивати російських громадян на Донбасі та Луганську”.

На думку соціологів, дезінформація в соціальних мережах посилила поляризацію серед виборців і спричинила суспільний скептицизм щодо підтримки України.

За словами чотирьох високопоставлених західних дипломатів, передвиборча риторика Фіцо викликає занепокоєння у союзників Словаччини.

Крім того, за останніми опитуваннями соціально-консервативна партія Фіцо SMER-SSD лише трохи попереду з підтримкою 19,4% проти 18,2% ліберальної партії Прогресивної Словаччини (PS). Багато залежить від того, як пройдуть менші партії.

Опитування Globsec, проведене на початку цього року, показало, що лише 40% словаків вважають Росію відповідальною за вторгнення в Україну, що є найнижчим показником у Центральній та Східній Європі.

Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.

5 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що власники сонячних панелей, вітрових установок або акумуляторів, зможуть і надалі отримувати житлові субсидії, якщо вартість обладнання не перевищить 150 тисяч гривень.

До кінця 2024 року у Польщі запрацює Український легіон. Перші добровольці підпишуть контракти зі ЗСУ і почнуть навчання на полігонах Польщі під керівництвом інструкторів НАТО.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 листопада. Загалом, від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення.

Британський журналіст Financial Times Гідеон Рахман, посилаючись на власне надійне джерело, повідомив, що військовослужбовці з Північної Кореї, котрі прибули в РФ на війну проти України, вперше отримали необмежений доступ до інтернету та “підсіли” на порнографію.