«Ми не відправимо в Україну жодного снаряда», – прем’єр-міністр Словаччини

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив для близько 300 прихильників на політичному мітингу минулого тижня в словацькому містечку Бановце-над-Бебравоу напередодні виборів 30 вересня.

“Ми мирна країна. Ми не відправимо в Україну жодного снаряда”.

Якби він виконав свої слова, це означало б кардинальні зміни для Словаччини, яка досі була вірним союзником України у її війні проти Росії. Країна постачала зброю та запропонувала потужну політичну підтримку Україні в рамках Європейського Союзу та НАТО.

“Їм все одно доведеться сісти й знайти угоду. Росія ніколи не піде з Криму, ніколи не піде з територій, які вона контролює”, — сказав Фіцо.

Він розкритикував санкції проти Росії, закликав до зближення з Росією після закінчення війни та пообіцяв накласти вето на членство України в НАТО, якщо така можливість виникне.

Під час виступу Фіцо сказав, що війна “почалася у 2014 році, коли українські нацисти та фашисти почали вбивати російських громадян на Донбасі та Луганську”.

На думку соціологів, дезінформація в соціальних мережах посилила поляризацію серед виборців і спричинила суспільний скептицизм щодо підтримки України.

За словами чотирьох високопоставлених західних дипломатів, передвиборча риторика Фіцо викликає занепокоєння у союзників Словаччини.

Крім того, за останніми опитуваннями соціально-консервативна партія Фіцо SMER-SSD лише трохи попереду з підтримкою 19,4% проти 18,2% ліберальної партії Прогресивної Словаччини (PS). Багато залежить від того, як пройдуть менші партії.

Опитування Globsec, проведене на початку цього року, показало, що лише 40% словаків вважають Росію відповідальною за вторгнення в Україну, що є найнижчим показником у Центральній та Східній Європі.

Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.

В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.