Митрополиту УПЦ МП, який благословляв російських окупантів, повідомлено про підозру
Джерело: СБУ
Служба безпеки України повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП, який благословляв російських окупантів.
Правоохоронці зібрали доказову базу на колишнього митрополита Роменської єпархії УПЦ МП Олексія Масленнікова, який публічно виправдовував збройну агресію РФ проти України.
За даними слідства, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну єпископ втік до РФ, де одним із перших підтримав загарбницькі дії Кремля.
Крім того, у вересні 2022 року він взяв участь у богослужінні в монастирі Свердловської області РФ. Під час відправи він спільно з представниками РПЦ благословляв російських військових, які воюють проти України. Також під час літургії клірик вихваляв рішення президента РФ Володимира Путіна щодо проведення мобілізації в РФ для поповнення окупаційних угруповань країни-агресора.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Оскільки зловмисник переховується від правосуддя на території Росії, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності. Зловмиснику загрожує тюремне ув’язнення.
- Співробітники Служби безпеки України викрили нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя).
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.