Митрополиту УПЦ МП, який благословив «приєднання» Луганська до РФ, повідомлено про підозру

Джерело: СБУ
Підсанкційному митрополиту Луганської єпархії УПЦ МП, який співпрацює з російськими загарбниками у тимчасово захопленому місті, повідомлено про підозру.
За даними слідства, у вересні 2022 року клірик прибув до Кремля для участі у церемонії так званого “приєднання” тимчасово окупованих регіонів України до складу РФ.
Там він підтримав агресивну війну Росії проти нашої держави та захоплення частини української території, у тому числі Луганщини.
У травні того ж року Василь Поворознюк був на засіданні “круглого столу”, який проводили у Луганську під керівництвом гауляйтера Пасічника.
Тоді на камери російських телеканалів Поворознюк спільно з радником Кадирова виступив за прийняття так званої “резолюції”, де поширювали фейки про українських воїнів та ситуацію на фронті.
Крім того, у ході численних інтерв’ю для кремлівських пропагандистів фігурант героїзував російських окупантів та закликав до продовження війни проти України.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Поворознюку про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Раніше за поданням СБУ РНБО України застосувала до нього санкції.
Оскільки клірик переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Луганщини, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
- Експослушнику Києво-Печерської лаври, який причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь Росії, повідомлено про підозру.
- У Запорізькій області Служба безпеки України викрила церковну хористку, яка співпрацювала з російською армією в організації повітряних атак. Жінка є дружиною настоятеля місцевого храму УПЦ МП.
- У Вінницькій області повідомлено про підозру настоятелю храму УПЦ МП, який вихваляв терористів Захарченка, Гіві та Моторолу, заперечував збройну агресію РФ та виправдовував окупацію українських територій.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.