На Берлінському кінофестивалі презентували цикл фільмів «Воєнна розвідка України»
На Берлінському кінофестивалі у межах українського павільйону Європейського кіноринку EFM презентували цикл документальних фільмів “Воєнна розвідка України”: у небі, на морі, на землі”.
За словами автора циклу – військовослужбовця ЗСУ, журналіста та документаліста Артема Шевченка, документальний цикл розповідає про найбільш успішні операції Головного управління розвідки Міноборони України протягом 2022-2023 років.
Документальний цикл складається з чотирьох фільмів: “Авіапрорив на Азовсталь. Небо”, “Битва за острів Зміїний. Земля”, “Харківський контрнаступ. Небо”, “Збиті льотчики Росії”. Раніше їх було успішно продемонстровано у національному ТБ-ефірі та розміщено на YouTube-каналі ГУР МО.
“20 лютого, у День памʼяті Героїв Небесної Сотні і у день десятих роковин початку війни Росії проти України, спочатку прихованої та гібридної, а потім і відкритої повномасштабної, важливо памʼятати про всіх військовослужбовців Сил оборони, зокрема розвідників, що віддали життя за захист України”, – зазначив автор циклу під час презентації.
Європейський кіноринок EFM Берлінського кінофестивалю є одним із найбільших кіноринків світу та входить до трійки топу професійних подій міжнародної кіноіндустрії.
Протягом восьми днів близько 10 000 представників міжнародної кіно та медіаіндустрії – насамперед продюсери, сейлз-агенти та дистриб’ютори – збираються разом, щоб шляхом нетворкінгу домовлятися про майбутню співпрацю. Кіноринок проходить паралельно з Берлінським міжнародним кінофестивалем (Берлінале), що входить до так званої “Великої п’ятірки” найпрестижніших кінофестивалів світу.
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” здобула премію BAFTA як найкращий документальний фільм.
- На американській стримінговій платформі Netflix дві українки стали героїнями документального серіалу “Серце нескорених” – парамедикиня Юлія Паєвська з позивним Тайра та її донька, Анна-Софія Пузанова. Серіал присвячено спортивним змаганням “Ігри нескорених”, де учасниками є військові та ветерани.
- Юристка та колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про намір відзняти фільм про повномасштабну російську-українську війну. Щобільше, концепцію та ідею стрічки уже затверджено.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.