На деокупованих та прифронтових територіях розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів з інформацією про події в Україні та світі
Джерело: Мінкульт.
“Український фонд швидкого реагування” IREX спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів для населення деокупованих та прифронтових областей з критично необхідною інформацією.
Зазначається, що після звільнення від російських окупантів понад 400 міст та сіл у Харківській області восени 2022 року виникла необхідність розповісти жителям деокупованих територій про події в Україні та світі, оскільки люди довгий час перебували в повному інформаційному вакуумі.
У партнерстві з Мінкультом “Український фонд швидкого реагування” підтримав друк 140 000 примірників спеціального випуску місцевої газети “Слобідський край”, яка видається на Харківщині з 1917 року.
Заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко зазначив, що газета “Слобідський край” зіграла важливу роль в реінтеграції населення щойно деокупованих територій.
Зокрема, газета “Слобідський край” допомогла налагодити ефективну підтримку населення шляхом розповсюдження інформації про центри надання гуманітарної допомоги, працюючі відділення банків та поштових відділень.
Крім того, у партнерстві з Мінкультом надійшло 90 тисяч інформаційних буклетів “Тут – Україна” на деокуповані та прифронтові території Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
Буклети містили базову інформацію щодо можливостей отримати фінансову чи гуманітарну допомогу, виплат пенсії, процедури евакуації, пошуку зниклих безвісти, а також правила мінної безпеки та багато іншої корисної інформації.
Після катастрофи на Каховській ГЕС було розповсюджено 5 тисяч буклетів для мешканців Херсонщини з метою допомогти та надати важливу інформацію про евакуацію та ліквідацію наслідків трагедії, а також як діяти у зоні підтоплення.
“Усі інформаційні матеріали, які розповсюджувалися “Українським фондом швидкого реагування” IREX за підтримки Державного департаменту США у партнерстві з МКІП, охопили понад 1 мільйон мешканців деокупованих та прифронтових територій”, – зазначили у відомстві.
- За інформацією української розвідки, російські політтехнологи підготували новий раунд дезінформаційної кампанії, спрямованої на міжнародну дискредитацію України та розпалювання внутрішньополітичних чвар.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.