На Донеччині сапери ДСНС знешкодили російську авіабомбу ФАБ-500
Джерело: пресслужба ДСНС
2 квітня сапери Державної служби з надзвичайних ситуацій України у встановленому порядку знешкодили на Донеччині ворожу авіабомбу ФАБ-500.
Зауважується, що на небезпечну знахідку натрапив аграрій на території сільськогосподарського угіддя.
Прибувши на місце, сапери ідентифікували боєприпас як нерозірвану 500-кілограмову фугасну авіаційну бомбу (ФАБ -500). Вибухонебезпечний предмет знешкодили у встановленому порядку.
У ДСНС нагадали про алгоритм дій у разі натрапляння на підозрілий предмет чи боєприпас:
- ні в якому разі не підходьте та не чіпайте його
- повідомте про знахідку за номером 101.
Раніше на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.
Також на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.
Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.
Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.
Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
У районі Куп’янська військовослужбовці Десантно-штурмових військ захопили в полон громадянина Італії, який брав участь у бойових діях на стороні Росії. Він вступив до лав армії добровільно.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.
У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.