На Харківщині відкрили спеццентр для допомоги родинам зниклих безвісти захисників
Джерело: Сергій Болвінов/Facebook
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
Болвінов зауважив, що пошук безвісти зниклих – це робота наших слідчих, котрі також займаються і справами військових, нацгвардійців, прикордонників та бійців інших підрозділів, які потрапили в полон, не повернулися з позицій.
Тож нині на Харківщині створили Спеціальний центр – підрозділ, котрий координує роботу всіх слідчих в регіоні, досудове розслідування у справах безвісти зниклих за особливих обставин.
Він додав, що саме тут родичі зниклих бійців отримують не лише консультації, а й серйозну психологічну допомогу.
Перше – це “дорожня карта” для кожної родини: куди звернутися, куди написати заяву, які документи зібрати, як та куди здати зразки ДНК. Все це поліцейські докладно розповідають кожному, хто звертається до центру. Якщо ж мова про інший регіон – даємо всі контакти, номери телефонів та прізвища слідчих там.
З цієї весни в Спеццентрі з’явилися Електронні каталоги невпізнаних тіл захисників. Тепер до кожного невпізнаного загиблого захисника по всій Україні роблять так звані пізнавальні картки – до них додається фото та короткий опис особливих прикмет. Доступ до цієї бази – відкритий для родин, які розшукують своїх зниклих бійців.
За словами Болвінова, лише протягом травня до цього списку додалося 150 тіл – це ті захисники, яких передали під час обміну, по кожному складають докладний опис. Зараз в каталозі інформація щодо 688 тіл загиблих захисників, ще 77 пізнавальних карток в процесі завантаження.
Телефон “гарячої лінії”для запису на особистий прийом та перегляду Електронних каталогів: 063-311-35-40 (наявні месенджери WhathApp та Viber), 093-168-18-51. Також можна самостійно зареєструватися за онлайн-посиланням.
- В Україні триває розшук 62 948 осіб, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, заявив в етері “Українського Радіо” Уповноважений з питань зниклих безвісти Артур Добросердов. Ця кількість включає як військових, так і цивільних.
- Щонайменше 20 американських добровольців, котрі воювали на боці України, зникли безвісти. Тоді як кількість загиблих серед іноземців різко зросла за останні пів року.
- Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №560, яка стосується родичів зниклих безвісти.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.