На Київщині викрили суддю, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря за «правильне вирішення питання»

Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря за “правильне вирішення питання” під час судового засідання.
Правоохоронці затримали суддю під час отримання другого траншу неправомірної вигоди у розмірі трьох тисяч доларів.
За даними слідства, суддя одержав хабаря від представника однієї зі сторін у цивільній справі. За це – обіцяв ухвалити рішення на користь цієї сторони.

Зображення: СБУ
Неправомірну вигоду отримував двома траншами: спочатку 1 тис. доларів за рішення, що зобов’язало іншу сторону шукати додаткові докази у справі, а ще 3 тис. – за рішення про стягнення боргу на користь позивача.
Судді повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Під час обшуків у нього вилучено розфасовані в різні конверти 15 600 доларів.
Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання щодо обрання фігуранту запобіжного заходу.

Зображення: СБУ
- Стало відомо, що колишній виконавчий директор ТОВ “Укрбуд Девелопмент” Олег Майборода під час перебування на посаді передавав хабарі для затвердження будівельних проєктів через чинного заступника голови Офісу президента Олега Татарова.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, із врахуванням безпекових аспектів.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.