На озброєння ЗСУ постачатимуть гексакоптер «Волиняка» для знищення бронетехніки

Джерело: Міноборони
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.
“Волиняка” – бомбардувальний гексакоптер, призначений для знищення широкого спектра ворожих цілей.
У Міноборони зауважили, що перші модифікації “бомбера” працюють на фронті з перших місяців широкомасштабної війни. На їх рахунку – сотні знищених зразків ворожої військової техніки, бліндажів та скупчень ворожої сили.
Вони здатні виконувати бойові завдання за будь-якої погоди, у сутінках, при сильному вітрі. Останні версії мають значно покращені характеристики, – додали у відомстві.
Безпілотний комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і багаторазового гексакоптера, обладнаного шістьма потужними безколекторними двигунами.
Літальний апарат спроєктований спеціально для перевезення вантажів у складних бойових умовах. Може скидати на ворожі цілі боєприпас, уражальної сили якого вистачає для знищення важкоброньованих цілей. Окрім того, “Волиняка” може виконувати логістичні завдання: доставляти на позиції необхідне спорядження.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони кодифікувало лінійку оптоволоконних безпілотних авіаційних комплексів Хижак REBOFF української компанії 3DTech. Ці дрони мають котушки з оптоволокном довжиною від 10 до 20 км, що дозволяє ефективно їх використовувати залежно від потреб бойових підрозділів.
- Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва “Веспа-15”.
- Оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ низку спеціалізованих човнів українського виробництва.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.