На Рівненщині врятували лелеку з 8-метрового колодязя (фото)
Джерело: пресслужба ДСНС
На Рівненщині працівники ДСНС врятували лелеку з глибокого колодязя. Птах не отримав ушкоджень, тож повернувся у природне середовище.
Небайдужі мешканці повідомили про халепу, яка спіткала чорногуза. Тож, прибувши на місце, за допомогою триноги з ручною лебідкою, рятувальники спустилися у колодязь та дістали птаха.
На щастя, лелека не отримав жодних ушкоджень, тож повернувся у природне середовище, — наголосили у повідомленні.
У ДСНС закликали робити добро разом. Та не стояти осторонь: у разі надзвичайних ситуацій телефонуйте 101.
Зауважимо, що в Україні раніше розробили мобільний застосунок для обліку чисельності лелек, необхідний для контролю за станом популяції і розробки заходів з охорони цього виду птахів.
Рахуватимуть чисельність буслів у цьому році не лише в Україні, але й на всьому ареалі гніздування виду, зокрема в країнах Європи, Близького Сходу та Центральної Азії. Загалом 54 країни.
За даними Товариства охорони птахів, Україна має одну з найбільших у Європі популяцій лелеки – орієнтовно 35-45 тис. гніздових пар, тому дані з нашої країни важливі в загальних моніторингових показниках.
Цьогорічний облік відбувається з використанням нових цифрових технологій, що дає можливість легко приєднатися до участі та без зайвих зусиль надати облікові дані через смартфон.
- У вівторок, 19 березня, о 17:43 до України повернувся лелека, з гнізда якого торік в селі Леляки Полтавської області уперше запустили цілодобову трансляцію на YouTube-каналі “Лелека Грицько”.
- Внаслідок урагану Лі до Великої Британії прибула рекордна кількість рідкісних американських співочих птахів.
- До Києва завітав Червонокнижний білоголовий сип. Птаху не притаманні такі північні мандрівки, позаяк, зазвичай гніздиться він у Криму, однак, рідкісного пернатого помічали у столиці і раніше.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.