У Києві помітили сипа білоголового: рідкісний птах оселився у гнізді лелек

Джерело: Sun Osipova/Instagram

До Києва завітав Червонокнижний білоголовий сип. Птаху не притаманні такі північні мандрівки, позаяк, зазвичай гніздиться він у Криму, однак, рідкісного пернатого помічали у столиці і раніше.

Як зауважила дослідниця, молодий неймовірний Червонокнижний сип білоголовий оселився у гнізді лелек.

 

Ні, це не зоопарк. А Київські реалії в яких до нас завітав молодий Сип білоголовий і вмостився прям на гнізді Лелек. Гніздиться в Криму, але так щоб залетіти на стільки північніше….це, м’яко кажучи, шок.
Шок як для людей, так і для Лелек). На відео видно як проганяють непроханого квартиранта), – написала вона.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Саносіпова 🦅🇺🇦 (@sun.osipova)

Дослідниця зазначила, що схожа ситуація на Київщині вже була у 2015 році. І тоді птах також прилетів близько до людей. І припустила, що такі мандрівки притаманні через те, що птах молодий.

Вона запевнила, що продовжить спостерігати за рідкісним гостем.

Довідка. Сип білоголовий — птах роду сип родини Яструбових ряду Соколоподібні.

Дуже великі птахи. Маса до 6,1, навіть до 7 кг. Дорослий птах має загальне блідо-рудувате забарвлення. Махові і стернові пера темно-бурі, голова і шия вкриті білим пухом, навколо шиї «комірець» з м’якого білого пір’я. У молодих птахів забарвлення темніше, навколо шиї немає білого коміра.

У природі добре визначаються за великими розмірами, світлим забарвленням голови. Дуже характерний силует птаха, коли він летить. Він широко розставляє передні махові пера, втягує злегка голову. Літає переважно ширяючим польотом, часто високо над землею. Голос — свист, шипіння або хрипле каркання.

Живляться ці птахи майже винятково мертвими тваринами і навіть тими, що почали розкладатися. Дуже рідко хапають живих невеликих звірів і птахів.

Гнізда роблять на виступах або в щілинах скель з чималих товстих сучків. Вимощують їх травою і шерстю.

Поширені в Південній Європі, Північній Африці, Південній і Середній Азії у великих гірських системах. В Україні гніздяться в Криму, на території Кримського заповідно-мисливського господарства, в скелястих урвищах Бабуган-яйли та в інших місцях. За даними 2002—2006 рр. чисельність виду в Криму становить не менше 80—100 особин, з яких гніздиться не менше 10—16 пар. Протягом минулих 15 років кримська популяція сипа білоголового стабільна.

Зрідка сипи залітають також в інші південні та західні райони України.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.