На тлі санкцій Росія збільшила імпорт із сусідніх країн на майже 40%

Джерело: росЗМІ

За перші шість місяців 2023 року РФ в умовах західних санкцій збільшила імпорт товарів із сусідніх країн на $5,2 млрд, або на 37%, випливає з аналізу даних. Це зростання припало на період, коли помітно збільшився європейський експорт у сусідні з РФ країни.

З початку 2022 року Росія припинила надання доступу до своєї митної інформації, проте журналісти використали дані “дзеркальної” статистики, зібравши цифри про експорт до РФ з різних країн від статистичних відомств. Аналітики вивчили дані щодо експорту Казахстану, Грузії, Вірменії, Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану та Туреччини, використовуючи державні статистичні дані та бази даних статистики міжнародної торгівлі ООН.

У перші шість місяців 2022 року експорт до Росії становив $8,9 млрд, через рік цей показник досяг $14,1 млрд.

Обсяг європейського експорту до Росії в умовах санкцій досяг мінімальних значень за минулі 18 років до кінця 2022 року. Весь експорт із Євросоюзу до Росії минулого року становив $59 млрд. Водночас країни ЄС активно збільшували постачання товарів у сусідні з РФ регіони. За 2022 рік загальний обсяг експорту всіх товарів з ЄС збільшився на 24%, досягнувши $130 млрд.

У перші шість місяців 2023 року показник становив $75,8 млрд, що на 22% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Водночас експорт товарів сусідніх із Росією країн у 2021 році становив $17,4 млрд, тоді як у 2022 році зріс на 33%, до $25,8 млрд.

За 2022 рік Європа суттєво збільшила експорт певних груп товарів у сусідні з Росією країни. Серед них телекомунікаційне обладнання, мікроелектроніка, електрообладнання, транспортна техніка, комп’ютери, сервери, жорсткі диски, смартфони та периферія для них.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.