На тлі санкцій Росія збільшила імпорт із сусідніх країн на майже 40%
Джерело: росЗМІ
За перші шість місяців 2023 року РФ в умовах західних санкцій збільшила імпорт товарів із сусідніх країн на $5,2 млрд, або на 37%, випливає з аналізу даних. Це зростання припало на період, коли помітно збільшився європейський експорт у сусідні з РФ країни.
З початку 2022 року Росія припинила надання доступу до своєї митної інформації, проте журналісти використали дані “дзеркальної” статистики, зібравши цифри про експорт до РФ з різних країн від статистичних відомств. Аналітики вивчили дані щодо експорту Казахстану, Грузії, Вірменії, Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану та Туреччини, використовуючи державні статистичні дані та бази даних статистики міжнародної торгівлі ООН.
У перші шість місяців 2022 року експорт до Росії становив $8,9 млрд, через рік цей показник досяг $14,1 млрд.
Обсяг європейського експорту до Росії в умовах санкцій досяг мінімальних значень за минулі 18 років до кінця 2022 року. Весь експорт із Євросоюзу до Росії минулого року становив $59 млрд. Водночас країни ЄС активно збільшували постачання товарів у сусідні з РФ регіони. За 2022 рік загальний обсяг експорту всіх товарів з ЄС збільшився на 24%, досягнувши $130 млрд.
У перші шість місяців 2023 року показник становив $75,8 млрд, що на 22% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Водночас експорт товарів сусідніх із Росією країн у 2021 році становив $17,4 млрд, тоді як у 2022 році зріс на 33%, до $25,8 млрд.
За 2022 рік Європа суттєво збільшила експорт певних груп товарів у сусідні з Росією країни. Серед них телекомунікаційне обладнання, мікроелектроніка, електрообладнання, транспортна техніка, комп’ютери, сервери, жорсткі диски, смартфони та периферія для них.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
- Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України США наклали арешт на більш як 1 млрд доларів приватних російських активів у інших країнах.
- Мальдіви, оточені блакитними водами та сонячною погодою, є популярним місцем для багатьох туристів. Одначе, є й інша сторона місця чарівних курортів. Країна також є транзитним пунктом для вантажів для РФ в обхід західних санкцій.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- США разом з союзниками та партнерами впроваджують санкції проти широкого кола юридичних та фізичних осіб РФ в областях оборони, технологій, фінансових послуг та енергетики.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.