На ТОТ Луганщини ворог обмежує місцеве населення в доступі до інтернету, – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

У Центрі національного спротиву зазначають, що на тимчасово окупованій території Луганщини окупаційна адміністрація намагається залякувати місцевих жителів новими обмеженнями – щодо доступу до інтернету.

Зазначають, що ворог намагається знайти нові способи обмеження зв’язку партизан на ТОТ з Силами оборони. Зокрема, вони встановлюють дротовий інтернет, доступ до якого можливий лише після ідентифікації. Під час використання такого інтернету заборонено включення VPN, оскільки це може викликати підозри у спецслужб. 

У Центрі спротиву зазначають, що, ймовірно, окупанти спробують збільшити штат спеціальних центрів, які відстежують трафік абонентів.

Ці обмеження ще не впроваджено через технічні та фінансові труднощі. Проте окупанти активно анонсують ці зміни в інформаційному просторі, намагаючись залякати місцеве населення, щоб вони не передавали інформацію про рух та розташування підрозділів ЗС РФ.

Щодо заходів безпеки, рекомендують:

– уникати використання дротового інтернету для передачі даних Силам оборони;

– використовувати мобільний інтернет та завжди вмикати VPN під час передачі даних;

– користуватися Telegram-ботами для передачі інформації;

– інформувати про ремонтні роботи на лініях зв’язку, щоб українське підпілля мало можливість завадити окупантам в обмеженні доступу до інтернету.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.