На зустрічі «Рамштайн» союзники пообіцяли довгострокову допомогу Україні – перші підсумки
Джерело: Букви
19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).
Представники 50 країн на авіабазі ВПС США в Німеччині зокрема обговорили український контрнаступ, який, як зауважив глава Пентагону Ллойд Остін, продовжує демонструвати “стійкий прогрес”.
Мужні українські армійці проривають укріплені рубежі російської армії, тоді як час не на боці президента Росії Володимира Путіна, — наголосив міністр оборони США.
Своєю чергою міністр оборони ФРН Борис Пісторіус напередодні анонсував новий пакет військової допомоги Україні – на 400 млн євро. Під час засідання німецька сторона наголосила, що насамперед цей до нового пакету увійдуть боєприпаси, а також зимове спорядження та електрогенератори.
Цього разу вперше у засіданні “Рамштайну” взяв участь новий міністр оборони України Рустем Умєров. Остін подякував його попереднику Олексію Резнікову за “важку роботу та самовідданість” і “все, що він зробив для вільної України”.
Міністр оборони США оголосив, що невдовзі до України прибудуть американські танки M1 Abrams. Танки будуть оснащені бронебійними боєприпасами калібру 120 мм зі збідненим ураном. Ллойд Остін також закликав союзників продовжити приділяти особливу увагу постачанню Україні систем ППО.
Тоді як глава британського оборонного відомства Грант Шаппс заявив, що Сполучене Королівство зобов’язалося постачити Україні ще десятки тисяч артилерійських снарядів вже цього року.
Чехія, Данія та Нідерланди заявили про нові постачання озброєнь Україні, зокрема 15 модернізованих танків Т-72ЄА радянського виробництва, а також бронетехніки, систем ППО та боєприпасів. У межах військової допомоги Норвегія передасть Україні близько 50 гусеничних вантажівок NM199.
Під час засідання союзники узгодили започаткувати ініціативу створення Коаліції спроможностей, головна мета якої – підготовка Сил оборони України майбутнього.
Як зазначив Умєров, для цього Міністерство оборони визначило п’ять кластерів, які потребуватимуть першочергової уваги:
- протиповітряна оборона
- артилерія
- авіація
- ВМС
- бронетехніка
Глава Міноборони України повідомив, що партнери вкотре підтвердили свої зобовʼязання щодо підтримки нашої країни.
Вдячний учасникам за непохитну підтримку України. Наша армія навіть після дев’ятнадцяти місяців запеклих боїв залишається високомотивованою, і український народ не має наміру здаватися, — наголосив він.
- На засіданні “Рамштайну” в Німеччині у вівторок, 19 вересня, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що контрнаступ України стабільно просувається вперед.
- Україна отримає від Чехії військову допомогу, зокрема 15 модернізованих танків Т-72ЕА, про які раніше оголосила Данія. Країна домовилася щодо фінансової підтримки з боку Данії та Нідерландів.
- Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил у кіберсфері.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.
Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.
Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.
Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.