НАБУ ймовірно хотіло використати нардепа для провокації хабаря Кличку
НАБУ зареєструвало провадження за заявою ЦПК про “вчинення злочину Умєровим”
Джерело: Букви, трансляція засідання ВАКС у справі № 991/1318/25
НАБУ з 2018 року проводить розслідування у кримінальному провадженні щодо фактів протиправного отримання низкою народних депутатів грошової компенсації за оренду житла у Києві під час виконання ними депутатських повноважень.
В межах цього кримінального провадження в жовтні 2024 року детективи НАБУ повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем) колишньому нардепу Вадиму Нестеренку.
Минулої середи (12.02.2025) слідство звернулося до ВАКС з клопотанням щодо обрання Вадиму Нестеренку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Під час судового засідання 17.02.2025 адвокати захисту повідомили суду факти про спроби позапроцесуального впливу сторони обвинувачення на підозрюваного.
За даними сторони захисту, ще в жовтні 20024 року, невдовзі після повідомлення Нестеренку про підозру, з ним зв’язався адвокат, який запропонував допомогу в захисті інтересів Нестеренка. Згодом з’ясувалося, що цей адвокат насправді пов’язаний зі співробітниками НАБУ, які систематично проводять провокації хабарів відносно різних чиновників.
Зокрема, Нестеренку було запропоновано взяти участь в провокації хабаря Віталію Кличку. Попри те, що Вадим Нестеренко не був особисто знайомим з мером Києва, правоохоронці покладали на нього самостійно віднайти спосіб надання хабаря. В обмін на це адвокат гарантував, що НАБУ та САП не будуть піднімати питання щодо обрання Нестеренку запобіжного заходу та погодяться на перекваліфікацію.
На підтвердження зазначених тверджень стороною захисту Нестеренка у судовому засіданні 17.02.2025 було надано особисту заяву Вадима Нестеренка щодо відповідних обставин та скриншоти листування з відповідним адвокатом.
Поміж інших матеріалів листування виявилась фотокопія підписаного детективом НАБУ Іваном Дячуком та прокурором САП Артемом Стельмахом клопотання про обрання Нестеренку запобіжного заходу, яке було надіслане Вадиму Нестеренку ще 06.12.2024 – тобто більше ніж за два місяці до його подачі до суду.
Це може свідчити про те, що запобіжний захід використовувався НАБУ та САП для здійснення позапроцесуального тиску на Нестеренка, а звернення із цим клопотанням до суду лише через декілька місяців, свідчить про невдоволення сторони обвинувачення позицією підозрюваного.
Так само ці обставини можуть свідчити про упередженість кримінального провадження відносно Нестеренка в цілому та його спрямованість виключно на створення штучних передумов втягнення колишнього нардепа в протиправну діяльність, адже про підозру Нестеренку повідомили лише через 6 років після початку розслідування, а звернення до суду із клопотанням про обрання запобіжного заходу відбулось майже через 4 місяці після повідомлення про підозру.
Нагадаємо, НАБУ і САП заявили про викриття злочинної організації, яка незаконно заволоділа землею в Києві вартістю 11,6 млн грн.
Також нещодавно НАБУ зареєструвало провадження за заявою ЦПК про «вчинення злочину Умєровим» стосовно міністра оборони України.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.
Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.
Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.