Найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом електроенергії буде складана — YASNO

Джерело: Генеральний директор компанії-постачальника електроенергії YASNO Сергій Коваленко в X (Twitter) 

Найближчі шість-вісім тижнів в Україні ситуація з електрикою не поліпшиться, а проблеми з дефіцитом будуть відчутні. Суттєві коливання впродовж одного дня відбуватимуться через залежність енергосистеми від сонячної та вітрової генерації.

Загалом внаслідок семи останніх російських атак на об’єкти енергетики Україна втратила близько 9 гігаватів генеруючих потужностей. Для порівняння це еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців, або сукупному споживанню Словаччини та країн Балтії.

“У нас критично не вистачає внутрішньої генерації електроенергії через росіянців. Настільки критично, що навіть імпорт, який на максимумі, не вирішує цю проблему”, — писав Сергій Коваленко.

На сьогодні тривають ремонтні (профілактичні) роботи на атомних станціях. У зв’язку з цим не працюють деякі блоки. Раніше заявлялося, що відкласти ці профілактичні роботи неможливо.

Він нагадав, що нині декілька тижнів працює нова логіка розподілу між регіонами України.

“Графіки у Києві як були 6 груп та біла, сіра та чорні зони, так і залишились. Для планування життя треба виходити з того, що у сірих зонах світла не буде. Особливо коли час припадає на пікові години. Ми та ОСР будемо максимально швидко повідомляти про зміни. Але для планування – краще не розраховувати. У білій зоні світло повинно бути. Якщо нема, то треба заповнити електронну заявку на сайті мереж. Може аварія, може помилка, може відмова обладнання, може бути що завгодно. Колеги забирають та аналізують”, — написав Коваленко.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.