«Нам потрібна мужність»: Порошенко виступив перед республіканцями у Вашингтоні
Джерело: “Європейська Солідарність”
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко виступив перед республіканцями у Вашингтоні й закликав підтримати переможну стратегію для України.
П’ятий президент України взяв участь у Міжпарламентському форумі з питань безпеки “Протидія зловмисним діям Китаю, Росії та Ірану”. Захід організували конгресмени-республіканці. У роботі форму взяли участь Президент Республіки Косово Вьоса Османі, експрем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, посли іноземних держав, дипломати, американські генерали, а також велика група конгресменів США від Республіканської партії.
Порошенко під час виступу закликав американських союзників підтримати переможну стратегію для України. Він наголосив, що очільнику РФ Володимиру Путіну “не вистачить навіть всієї України, тому що це наступ на всю нашу свободу, демократію, наші цінності”.
“Якщо є місце на землі, де Росія, Іран, Китай та Північна Корея обʼєдналися разом, щоб продемонструвати свої дикі плани, то це саме Україна. Десятки тисяч північнокорейських солдатів воюють проти нас у цій війні. Тисячі назавжди залишаються у цій війні”, – сказав Порошенко.
Він додав, що для цих країн Україна – це полігон, де вони перевіряють військові технології, пропаганду та елементи гібридної війни.
Порошенко наголосив, що першопричиною цієї війни є Росія.
“Якщо ми поступимося Росії, то ми зрадимо і свої цінності, і свої інтереси. Якщо ми поступимося Росії, ми підбадьоримо інших, зокрема Іран і Північну Корею. Якщо ми поступимося Росії, то ми поступимося Вільним світом загалом”, – застеріг лідер “ЄС”.
“Будь ласка, допоможіть нам допомогти вам. Це не благодійність чи допомога Україні, це інвестиції в нашу спільну безпеку. Це єдиний спосіб, як ми можемо зупинити війну, і ви не знайдете жодного іншого народу в світі, який хоче миру більше, ніж ми українці, тому що ми платимо за це найдорожчу ціну. Але єдиний спосіб зупинити війну – мир через силу”, – наголосив Порошенко.
Він запевнив, що Україна не проти переговорів, але вони повинні відбуватися пліч-о-пліч з союзниками — Сполученими Штатами, НАТО, Європейським Союзом.
Петро Порошенко закликав Захід до правильного підходу в боротьбі з Росією, виокремивши кілька ключових пунктів.
Лідер “Євросолідарності” підкреслив важливість санкцій, зокрема підтримавши позицію президента Трампа щодо посилення санкцій, зокрема проти російського тіньового флоту, ядерної енергетики та СПГ. За його словами, ці заходи допоможуть зменшити здатність Росії фінансувати війну, що своєю чергою має змусити Кремль сісти за стіл переговорів.
Також Порошенко наголосив на важливості забезпечення миру через силу, зокрема, наданні Україні сучасної зброї, включаючи ракети великої дальності та реактивні винищувачі, щоб мати можливість ефективно протистояти російській агресії. На його думку, хоча Україна не може зрівнятися з Росією в кількості озброєнь, вона може здолати її завдяки стратегії та технологічній перевазі.
Окрім того, він вважає, що економіку необхідно перевести на військові рейки, аби виробляти більше артилерійських снарядів.
“Це неприйнятно, коли Іран, Північна Корея та Росія виробляють значно більше артилерійських снарядів, ніж ми всі разом”, – констатує Порошенко.
П’ятий президент також наголосив на важливості продовження реформ в Україні, боротьби з корупцією та зміцнення демократичної стійкості. Він підкреслив, що членство в НАТО є ключовим для забезпечення стабільної безпеки на континенті.
Наприкінці Порошенко закликав не боятися Путіна і не піддаватися його шантажу.
“Нам потрібна мужність. Сполученим Штатам потрібна мужність. Сьогодні важливіше за страх дивитися на Україну, підтримувати її боротьбу та оволодівати своєю мужністю. Сьогодні важливіше, ніж страх, перемогти Росію, щоб не дозволити іншим глобальним порушникам наслідувати її приклад в інших частинах земної кулі. Сьогодні важливішим за страх є захистити нашу свободу з усією нашою рішучістю, здібностями та силою”, – підсумував Порошенко.
- Лідер Євросолідарності Петро Порошенко, котрий 3 лютого перебував на передвиборчому зʼїзді ХДС у Берліні, заявив, що після виборів у Бундестаг Німеччина може змінити свою позицію стосовно надання Україні ракет Taurus і щодо євроатлантичної перспективи нашої держави.
- Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко, перебуваючи у Парижі, заявив, що не змириться “з аморальною поведінкою монобільшості”, котра ігнорує проблеми фронту та толерує представників ОПЗЖ у парламенті. Він закликав владу нарешті спрямувати кошти на армію, “а не займатися політичними переслідуваннями”.
- Команда Фонду Порошенка і “Справи Громад” разом із народними депутатами передала бійцям на Сумському напрямку партію FPV-дронів, “Мавіки”, засоби РЕБ та іншу техніку. Сам же Петро Порошенко, який тоді був у Франції з дипломатичною місією, поспілкувався по відеозв’язку з військовими.
Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив міністру закордонних справ Херардо Вертейну вивести країну зі Всесвітньої організації охорони здоров’я через невдоволення методами боротьби організації з пандемією COVID-19.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Керівники Демократичної партії в Сенаті й Палаті представників Конгресу США розкритикували надмірні повноваження та можливості, якими наділив президент Трамп Департамент ефективності уряду (DOGE) на чолі з Ілоном Маском.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.