Нардепу Нестору Шуфричу повідомили про підозру у держзраді

Джерело: СБУ та Офіс генпрокурора
Народному депутату України від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестору Шуфричу повідомили про підозру у державній зраді.
Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань та Офісом генпрокурора зібрали аргументовану доказову базу про антиукраїнську діяльність чинного народного депутата Нестора Шуфрича.
За матеріалами СБУ йому повідомлено про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).
Як свідчать матеріали розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання екссекретаря РНБО Володимира Сівковича, агента ФСБ РФ, завдання якого – координація російської агентури в Україні.
За даними СБУ, Сівкович втік до Москви у 2014 році й створив “кротоферму” для підривної діяльності проти України. Саме він курував ексначальника Управління СБУ в АРК Крим Олега Кулініча, якого підозрюють у державній зраді і якого затримував особисто голова Служби безпеки Василь Малюк.

Зображення: СБУ
За даними правоохоронців, одним із основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава – нібито штучне утворення, що в України та Росії – єдина історія, і що українці та росіяни – нібито “один народ”. У такий спосіб Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві.
Зараз за місцями проживання фігуранта та у його близького оточення здійснюється 45 обшуків. Досудове розслідування триває.
Санкція статті передбачає до 15 років ув’язнення.
- Адвокат Ігор Головань прокоментував обшуки СБУ у нардепа Нестора Шуфрича та пояснив, що у цій ситуації неправильно.
- Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського й повідомили йому про нову підозру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.