«Наша безпека залежить від перемоги України», – посол Великої Британії

Джерело: Міноборони

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс під час зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим заявив, що безпека його країни залежить від перемоги України, тож підтримка української армії триватиме.

“Моя мета як нового посла – це перемога України. Тому що ваша безпека – це наша безпека, ваша перемога – це наша перемога”, – сказав Мартін Гарріс у своєму виступі українською мовою.

Також він додав: “Ми дуже чітко розуміємо, що наша безпека залежить від перемоги України”.

За його словами, Україна стане членом НАТО і буде союзником Великої Британії в Альянсі.

“Зараз ми маємо всю базу для створення дуже потужного альянсу, аби захистити безпеку в майбутньому. Тому що загроза залишатиметься після перемоги, і це буде наша спільна відповідальність – захищати Європу”, – сказав Мартін Гарріс.

Він зазначив, що вдячний Збройним силам України та українцям загалом за те, що “зараз на передовій ви захищаєте нашу безпеку”.

Мартін Гарріс також сказав, що Україна і Велика Британія мають дуже близьке партнерство, і його країна зосереджує всі свої зусилля, щоб допомогти Україні.

“Я радий, що наші програми тренування (українських військових у Великій Британії) збільшуються”, – сказав посол і нагадав, що міністр оборони Грант Шаппс заявив про плани навчити додатково 10 тисяч українських військових.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.