Наступна зустріч у форматі «Рамштайн» запланована на 22 листопада

Джерело: пресслужба Міноборони Норвегії

Наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” має відбутися вже 22 листопада.

Зауважується, що 22 листопада міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам візьме участь у цифровому засіданні Контактної групи з питань оборони України.

Це буде вже 17-та зустріч-засідання у форматі “Рамштайн”.

Міністр оборони США Ллойд Остін запросив на зустріч міністрів оборони та начальників оборонних відомств із близько 50 країн, щоб обговорити подальшу військову підтримку України в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Зазначимо, 19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).

11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати шістнадцятого засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Під час зустрічі у форматі “Рамштайн” близько 50 країн-союзниць погодили надати понад 33 млрд доларів на безпекову допомогу Україні.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.