НАТО: Китай має припинити допомогу Росії, якщо прагне хороших відносин із Заходом
Джерело: Reuters
25 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай повинен припинити підтримувати війну Росії проти Україн, попередивши Пекін у надзвичайно різких висловлюваннях.
Під час візиту до Берліна глава альянсу наголосив, що допомога Пекіна є “життєво важливою” для військових зусиль Москви, оскільки підтримує економіку РФ, постачаючи зокрема новітні технології.
Минулого року Росія імпортувала 90% своєї мікроелектроніки з Китаю, що використовується ворогом для виробництва ракет, танків і літаків. Китай також працює над тим, щоб забезпечити Росію покращеними супутниковими можливостями, – зазначив Столтенберг.
Генсекретар НАТО нагадав, що Китай заявляє про бажання “хороших відносин із Заходом”.
Разом з тим Пекін продовжує розпалювати найбільший збройний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни. Вони (китайці – ред.) не можуть грати в обох напрямках, – попередив він.
Окрім цього Столтенберг застеріг західних союзників від потрапляння в таку ж залежність від Китаю, як від Росії у минулому.
У минулому ми зробили помилку, ставши залежними від російської нафти і газу… Ми не повинні повторювати цю помилку з Китаєм. Залежність від його грошей, його сировини, його технологій – залежність робить нас уразливими.
Зауважимо, високопосадовці США 12 квітня заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Китай зміцнив торговельні та військові зв’язки з Росією за минулі кілька років, оскільки Сполучені Штати та союзники запровадили санкції проти Москви за вторгнення в Україну.
Читайте також: США повинні бути готові до одночасної війни з РФ та Китаєм – звіт
Товарообіг між Китаєм та РФ досяг рекордних 240,1 млрд доларів у 2023 році, що на 26,3% більше проти 2022 року. У 2023 році китайський експорт до Росії підскочив на 46,9%, тоді як імпорт із РФ зріс на 13%.
Китай і Росія оголосили про “безмежне” партнерство в лютому 2022 року, коли Путін відвідав Пекін за кілька днів до того, як вдерся в Україну, спровокувавши найбільш смертоносну сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни.
Читайте також: Reuters: Захід засуджує «переобрання» Путіна, КНР та Індія обіцяють тісніші стосунки
Стало відомо, що Путін у травні планує відвідати Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, що може стати першою закордонною поїздкою за його новий президентський термін.
Нещодавно США попередили, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.
Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.