НАТО має бути готове, що РФ розпочне «екзистенційну» війну проти країн Балтії – посли країн
Джерело: The Telegraph
Посли країн Балтії заявили, що НАТО має бути готове до того, що Росія розпочне “екзистенційну” війну проти країн Балтії, “замасковану хуртовиною дезінформації”.
Посли Естонії, Латвії та Литви у Великій Британії заявили, що Росія може “швидко розвернутись” від України, щоб вторгнутися в Балтику.
Вони додали, що жорстокі дії Володимира Путіна щодо України викликають у трьох країн “найтемніші спогади” про окупацію за часів Сталіна.
Посол Естонії Вільяр Лубі, посол Латвії Івіта Бурмістре та тимчасова повірена у справах Литви Ліна Зігмантайте написали спільну статтю з нагоди 20-ї річниці вступу своїх країн до НАТО.
Посли заявили, що приєднання до Альянсу означає, що їхні країни ніколи не мали “сильнішої колективної безпеки”, ніж сьогодні, але “ми не стикалися з більш страшною загрозою”.
Звернувшись до інших європейських країн, які применшили ризик Росії, вони сказали:
“Наші попередження про приховану та зростаючу загрозу зі Сходу були надто легко відкинуті в деяких столицях союзників. Ми знали тоді, як і сьогодні, що тільки колективна оборона може гарантувати безпеку в Європі. Цього нам бракувало в 1930-х роках, і ми заплатили високу ціну; таку, яку зараз платять українці”.
Посли заявили, що “муки”, які зараз зазнає Україна у вигляді “депортації, тортур, викрадення дітей”, пробудили в їхніх країнах “власні найтемніші спогади та страхи” – очевидне посилання на радянську окупацію балтійських держав, яка почалася в 1940 році.
“Ми чітко усвідомлюємо, що військова економіка Росії та загартована в боях армія можуть швидко повертатися з півдня на захід. Ми згодні з оцінками розвідки про те, що різкий стратегічний виклик нашій обороні та стримуванню може виникнути лише через три роки або навіть менше. У нас на східному березі Балтійського моря мало природних кордонів і нікуди відступати”.
Щоб стримати Росію, вони закликали до “швидшого прийняття рішень” в НАТО та до того, щоб усі члени “інвестували в сили та обладнання, щоб втілити в життя нові оборонні плани альянсу”.
Щодо України вони сказали, що Росії “не можна дозволити перемогти”. Посли заявили, що вступ України до НАТО в майбутньому не лише захистить країну від подальшої російської агресії, але й зміцнить Альянс, оскільки такий “загартований у боях союзник як Україна зробить важливий внесок у нашу безпеку”.
“Чіткий шлях до членства України має бути пріоритетом для 75-річчя саміту альянсу у Вашингтоні цього літа”, – додали вони.
- Естонія, Латвія та Литва зміцнюють тисячокілометрову ділянку своїх кордонів, найбільш відкриту у військовому плані східного флангу НАТО.
- Фахівці ISW зауважили, що російський президент Володимир Путін значно активізував свої давні зусилля зі створення інформаційних умов для майбутньої ескалації проти країн Балтії.
- Начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попереджає про війну з Росією. Він стурбований тим, що країна перейшла до воєнної економіки та що президент РФ Володимир Путін продовжує погрожувати Європі.
Новообраний президент США Дональд Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.
20 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту або День пам’яті кіборгів.
За даними аналітиків, росіяни збільшують чисельність особового складу так званих добровольчих військових загонів, вербуючи жінок до лав Збройних сил Росії.
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.
У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.