НАТО, найімовірніше, відхилить прохання України про запрошення до альянсу – Reuters
Джерело: Reuters
За даними ЗМІ НАТО, найімовірніше, відхилить прохання України про швидке запрошення стати членом Північноатлантичного альянсу.
Зазначається, що під час зустрічі 3 грудня на рівні глав МЗС, НАТО навряд чи прислухається до заклику України про запрошення до альянсу. В агентстві зауважили, що чергова відмова зруйнує надії України на політичний підйом, поки вона бореться з РФ і очікує на повернення у Білий дім Дональда Трампа.
Глава МЗС України Андрій Сибіга у листі до своїх колег з країн-членів НАТО наголосив, що запрошення усуне один із головних аргументів Росії для ведення війни, а саме перешкоджання Україні приєднатися до альянсу.
Проте незадовго до зустрічі немає жодних ознак, що всі 32 члени НАТО досягли згоди щодо цього питання, повідомило джерело.
“Потрібні тижні та місяці, щоб досягти консенсусу. Я не бачу, що це станеться 3 грудня. Я був би дуже здивований”, – зауважив високопоставлений дипломат НАТО.
Американський посадовець повідомив, що сьогоднішня зустріч буде націлена на зростання підтримки України, аби вона мала сильну позицію на ймовірних перемовинах з Росією у 2025 році.
“Найкращий спосіб зробити це – збільшити фінансування, боєприпаси та мобілізацію”, – додав він на умовах анонімності.
Будь-яке рішення щодо членства України у НАТО насамперед залежатиме від США. Вже невдовзі це питання розглядатиме Трамп, коли з 20 січня 2025 року повернеться у президентське крісло Сполучених Штатів.
Поки чинна адміністрація президента США Джо Байдена розуміє, що будь-яке її рішення щодо України сьогодні повинно мати підтримку і майбутньої влади.
Деякі члени НАТО категорично проти приєднання України до альянсу, зокрема Угорщина, яка відкрито висловлює свою позицію. Деякі інші члени також НАТО – зокрема США та Німеччина – вважають, що час України для вступу ще не настав.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.