НАТО намагається захистити від Трампа допомогу Україні – ЗМІ

Джерело: Bild

Залишилося трохи більше півроку до того моменту, коли може змінитися голова Білого дому. На тлі побоювання, що президентом США може стати Дональд Трамп, країни НАТО планують убезпечити збройову допомогу Україні.

Трамп неодноразово заявляв, що завершить російсько-українську війну “за 24 години”. За словами джерел видання, це може означати, що він змусить Україну відмовитися від Криму та частини інших окупованих територій. Інакше країна більше не отримає допомоги від США.

Партнери України в НАТО намагаються убезпечити військову допомогу альянсу від потенційного впливу на неї Трампа. Військовий експерт Густав Грессель із берлінського аналітичного центру “Європейська рада з міжнародних відносин” пояснює, що командування у Вісбадені, яке очолюють американці, з листопада 2022 року координує постачання зброї в Україну.

14 червня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що військовий альянс, який Трамп називає “застарілим”, відкриє штаб-квартиру для міжнародної координації постачання озброєння в Україну.

Як пояснює, експерт, досі країни НАТО та промисловість добровільно інформували очолюване США командування про свої постачання, терміни доставки тощо. Тепер це стане більш обов’язковим та інституціоналізованим у межах НАТО.

Тож, військова допомога Україні з боку НАТО “має бути захищена від Трампа”.

Джерело в НАТО повідомило видання, що якщо Трамп скасує свою підтримку України, то “ми замінимо там [у Вісбадені] американських генералів на французьких, німецьких чи британських і продовжимо діяти як раніше”.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц також розкритикував коментарі Трампа та заявив, що будь-яка релятивізація положення про взаємну оборону НАТО є “небезпечною” та лише на користь РФ.

Зауважимо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. У Білому домі вже назвали ці коментарі “жахливими та безглуздими”.

Після чого Байден розкритикував заяви Дональда Трампа щодо основного принципу колективної оборони країн НАТО.

Своєю чергою, політична оглядачка Алісса Фара Гріффін заявила, що коментарі Трампа, мабуть, були “музикою для вух Путіна”.

Раніше Трамп висловив сумніви щодо допомоги Україні, котра захищається від повномасштабного вторгення РФ, а також щодо існування НАТО – міжнародного альянсу, який США зобов’язалися захищати за необхідністю.

Ми повідомляли, що посадовці в ЄС розглядають можливість створення загальноконтинентального доповнення до НАТО в разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у Сполучених Штатах.

Вони висловлюють обурення тим, що його повторний президентський термін може означати кінець НАТО. Трамп на передвиборчому мітингу заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати країни-члени НАТО, які не витрачають достатньо на оборону.

Тому, вже цього року 18 із 31 країн-членів НАТО виконають цільові витрати Альянсу на оборону – 2% ВВП.

19 вересня російська армія здійснила атаку на Запорізький район із застосуванням керованих авіабомб (КАБ). Внаслідок цього одна людина загинула, ще дві зазнали поранення.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.