НАТО працює над збільшенням протиповітряної оборони України, – Столтенберг
Джерело: Reuters
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
“Ми зібрали дані про різні системи протиповітряної оборони, які ми маємо в НАТО, і зосередилися на системах Patriot. І ми працюємо з союзниками, щоб переконатися, що вони передислокують деякі свої системи в Україну”, – сказав він.
Він назвав постачання Patriot “критично важливим”, оскільки це найдосконаліша оборонна система, на яку може розраховувати Альянс. Проте Столтенберг заявив, що Україні також можуть надати інші системи оборони, в тому числі зенітно-ракетний комплекс NASALS.
“Затримки з доставкою засобів протиповітряної оборони означають, що більше російських ракет вразить свої цілі в Україні. Затримки з доставкою боєприпасів означають, що Росія зможе проштовхнутись більше вздовж лінії фронту”, – додав він.
- Завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.
- Президент України Володимир Зеленський під час термінового засідання Ради Україна – НАТО звернувся до союзників та закликав якнайшвидше надати військову допомогу Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.