НАЗК опублікувало перелік колекції російського олігарха Абрамовича вартістю $1 млрд

Скріншот: НАЗК

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало перелік приватної колекції творів мистецтва, що належать російському олігарху Роману Абрамовичу вартістю майже один мільярд доларів.

До переліку увійшли 367 творів мистецтва.

Скріншот: НАЗК

У НАЗК зазначили, що твори мистецтва використовуються російськими олігархами для уникнення та обходу санкцій, збереження та приховування статків. Найкращий засіб протидії – відкритість інформації щодо творів мистецтва, якими володіють підсанкційні особи.

Саме для цього НАЗК провело ґрунтовний аналіз та зібрало усі відомі твори мистецтва олігарха в одному переліку на порталі “Війна і санкції”.

Інформація, яку опублікувало НАЗК, неможливо знайти на офіційних сайтах аукціонних будинків, які займаються продажем творів мистецтва.

Зазначимо, що Роман Абрамович був присутнім на зустрічі Путіна з російськими олігархами перед початком широкомасштабної війни РФ проти України, де й обговорювались наслідки війни, зокрема, майбутні санкції.

Права саме на цю колекцію олігарх передав своїй колишній дружині за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ймовірно для уникнення наслідків санкцій.

“Маючи таку відкриту базу даних творів мистецтва, ми можемо запобігти їх обігу у галузі та використанню для обходу санкцій. Наша мета – вилучення цих артоб’єктів у підсанкційних осіб та їх продаж. Отримані кошти мають бути використані для допомоги у відновленні України”, – заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.